Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

5,4
61 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 5.4
XSX|S 6.0
NS 8.0
PC 3.8
PS4 5.8
XONE 5.4
Mobile 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka,   Kolekcje
Śr. czas:
75.5 godzin
Premiery
Świat:
11.11.2021
Europa:
11.11.2021
Polska:
07.12.2021
Producent:
Rockstar
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka,   Kolekcje
Śr. czas:
75.5 godzin
Premiery
Świat:
11.11.2021
Europa:
11.11.2021
Polska:
07.12.2021

Recenzja redakcji

GTA The Trilogy The Definitive Edition – recenzja gry [PS5, Switch]. To nie tak miało wyglądać
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

5.5
GTA The Trilogy The Definitive Edition – recenzja gry [PS5, Switch]. To nie tak miało wyglądać

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition - opis gry

Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition to wydanie zbiorcze trzech gier z serii Grand Theft Auto. Składanka ukazała się na PC (Rockstar Games Launcher), konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch i urządzeniach przenośnych (iOS, Android).

Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition oferuje zremasterowane wersje trzech części GTA wydanych pierwotnie na PS2. Developer poprawił w nich oprawę graficzną i zmodyfikował rozgrywkę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Grand Theft Auto III

W „trójce” zasadniczej zmianie uległ sam rdzeń zabawy, rezygnujący z leciwego licznika punktów na rzecz zgrabnie rozpisanej historii, pełnej barwnych i kontrowersyjnych postaci, która odpowiada za postępy w zabawie. Porzucono przy tym limit dostępnych żyć i system save'ów ze starszych odsłon, zastępując go znacznie wygodniejszym rozwiązaniem, gdzie gracz zatrzymuje się w jednym ze swoich mieszkań, które oprócz zapisu stanu gry oferują również możliwość garażowania ulubionego auta. Liczba dostępnych pojazdów ponownie wzrosła, choć zrezygnowano przy tym z jednośladów. W zamian za to dodano łódź motorową, bez której bohater nie jest w stanie utrzymać się na wodzie, oraz niemal pozbawioną skrzydeł awionetkę Dodo. Z zupełnie nowych elementów należy odnotować także dostęp do mapy miasta i jej podręczną wersję w rogu ekranu, przejrzysty system nawigacji zaznaczający na nich interesujące miejsca oraz ograniczone czasowo zadania zręcznościowe, pozwalające sprawdzić się w roli taksówkarza, strażaka, policjanta lub pracownika pogotowia ratunkowego.

Grand Theft Auto: Vice City

Będące miejscem akcji Vice City jest wariacją na temat amerykańskiego miasta Miami lat 80. XX wieku. Twórcy postarali się o wierne odwzorowanie realiów tamtych lat. Od ubioru i dostępnych samochodów począwszy, na granych w stacjach muzycznych kawałkach skończywszy. Głównym bohaterem jest Tommy Vercetti, a sama fabuła dzieje się przed wydarzeniami ukazanymi w Grand Theft Auto III. Protagonistę poznajemy chwilę po opuszczeniu więziennych murów i pomagamy mu na wolności odnaleźć się w świecie łatwych i nielegalnych pieniędzy. Pracując dla Sonny'ego Forreli, Vercetii ma za zadanie założyć filię narkotykowego interesu swojego szefa w Vice City. Sprawę rozbija interwencja stróżów prawa i Tommy z naszą pomocą musi znaleźć sprawców wycieku i odzyskać straconą forsę.

Grand Theft Auto: San Andreas

Przy okazji Grand Theft Auto: San Andreas Rockstar raz jeszcze postawiło na znany silnik graficzny z „trójki”, z którego, pomimo oczywistych ograniczeń, tym razem wyciśnięto wszystkie soki. W efekcie gracze otrzymali nie jedno miasto, a cały olbrzymi fikcyjny stan San Andreas, mieszczący w sobie trzy różne miasta (Los Santos, San Fierro, Las Venturas) oraz kilometry terenów otwartych. Obok metropolii nawiązujących charakterem i architekturą do Los Angeles, San Francisco i Las Vegas znalazło się więc miejsce na mniejsze miejscowości, urokliwe wioski, pola uprawne, tereny górskie, leśne oraz pustynne. Nowe tereny to rzecz jasna również zmiany w temacie pojazdów. Obok niezliczonej ilości standardowych jedno- i dwuśladów, w San Andreas zadebiutowały rowery, poduszkowce, monster trucki, traktory czy kombajny, myśliwce pionowego startu, olbrzymie pasażerskie odrzutowce, a nawet przytraczane do pleców jetpacki.

Wideo - Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper