Mafia: Trylogia

Mafia: Trylogia

8,2
19 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 8.3
XONE 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hangar 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
19.05.2020
Europa:
19.05.2020
Polska:
19.05.2020
Producent:
Hangar 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
19.05.2020
Europa:
19.05.2020
Polska:
19.05.2020

Mafia: Trylogia - opis gry

Mafia: Trylogia to wydanie zbiorcze zawierające trzy części serii Mafia w wersji Definitive Edition. Za produkcję składanki odpowiadało studio Hangar 13. Trylogia ukazała się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Składanka zawiera trzy gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

(dostępna od 25 września 2020 roku)

Remake pierwszej części serii Mafia oferuje uwspółcześnioną oprawę graficzną, rozbudowaną fabułę, rozgrywkę i ścieżkę dźwiękową.

Akcja toczy się w fikcyjnym Lost Heaven, które łączy charakterystyczne cechy takich miast jak Chicago, Philadelphia czy Nowy Jork lat 30-ych ubiegłego wieku. Głównym bohaterem jest tutaj taksówkarz Thomas “Tommy” Angelo, który w wyniku pewnych wydarzeń niespodziewanie -- i wbrew swoim intencjom -- zaczyna działać na rzecz zorganizowanej przestępczości.

Akcja gry ma miejsce w okresie między 40. a 50. rokiem minionego stulecia w fikcyjnym mieście Empire Bay. Głównym bohaterem jest Vito Scaletta, syn włoskich imigrantów. Właśnie wraca z wojska do domu, aby przekonać się, że zmarły ojciec zostawił rodzinie masę długów do spłacenia. Vito nie może patrzeć na cierpiącą siostrę, więc postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc najbliższym. Spotyka kumpla Joe, zawsze skorego do zarobienia nieco grosza. Dwójka kompanów zaczyna myśleć nad łatwym i szybkim sposobem na zarobek. Zaczynają od małych zadań w rodzaju włamania do sklepu z biżuterią, rozwożenia na stacje paliw kuponów na benzynę, czy wykonania prac dla robotników w dokach. Z czasem jednak główny bohater zaczyna poznawać bossów tamtejszego półświatka i otrzymuje coraz poważniejsze zlecenia.

Wydarzenia przedstawiona w ‘trójce’ rozgrywają się w latach 60. w New Bordeaux, fikcyjnym mieście inspirowanym Nowym Orleanem. Historia kręci się wokół Lincolna Claya, który po powrocie z wojny w Wietnamie wstępuje w szeregi organizacji przestępczej. Jego pierwszym zadaniem jest obrabowanie Rezerwy Federalnej. W tym zadaniu pomaga mu Giorgi Marcano, członek wpływowej mafijnej rodziny. Skok się udaje, ale wkrótce okazuje się, że rodzina Marcano chce całą kasę zawłaszczyć dla siebie, dlatego Clay -- jako przeszkoda -- musi umrzeć. Próbę odebrania mu życia jednak przeżywa, po czym poprzysięga zemstę. W tym celu zaczyna budować swój własny gang.

Uwaga: Edycja pudełkowa dostępna była w sprzedaży od 28 sierpnia 2020 roku.

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper