L.A. Noire

L.A. Noire

Ocena wg platformy:

NS 7.3
PC 8.2
PS4 8.3
XONE 8.4
PS3 8.1
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Bondi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
26 godzin
Premiery
Świat:
17.05.2011
Europa:
20.05.2011
Polska:
20.05.2011
Producent:
Team Bondi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
26 godzin
Premiery
Świat:
17.05.2011
Europa:
20.05.2011
Polska:
20.05.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: L.A. Noire (PS3)
8.5
Recenzja: L.A. Noire (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

L.A. Noire - opis gry

L.A Noire to gra studia Team Bondi, wydana przez znaną i cenioną firmę - Rockstar Games. Produkcja premierę miała w maju, roku 2011. Początkowo pozycja miała się ukazać tylko na PlayStation 3, jednak została wydana także na konsolę Xbox 360 oraz komputery osobiste (tam pojawiła się w listopadzie 2011). W 2017 roku tytuł trafił na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

L.A Noire to gra którą obserwujemy w trybie trzecioosobowym. Łączy w sobie elementy pracy detektywistycznej, czyli szukania poszlak, wskazówek, które pomagają graczowi rozwiązać sprawę, oraz gry akcji (pościgi oraz strzelaniny). W trakcie pracy na miejscu zbrodni, gracz ma za zadanie zebrać jak najwięcej dowodów, które wpływają na rozgrywkę, oraz ewentualne, pozytywne rozwiązanie danej sprawy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Głownym bohaterem gry jest Cole Phelps, oficer policji, który wraz z postępem fabularnym gry, awansuje na wyższe stanowiska. Phelps wstępuje do policji, aby odkupić swoje niechlubne czyny popełnione w trakcie drugiej wojny światowej. Jako detektyw, Cole próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw kobiet w Los Angeles.

Misje fabularne to kolejne sprawy, które trzeba rozwiązywać. Oprócz tego są także zadania poboczne, na które można trafić przemierzając swobodnie cyfrowe Los Angeles z roku 1947. Samo miasto wykonane jest bardzo ciekawie, utrzymuje charakterystyczny klimat tamtych lat. Warto wspomnieć że zarówno oprawa audiowizualna jak i klimat gry, wzorowane są na filmach noire. Muzyka także utrzymuje wysoki poziom - przez większą część gry będziemy wsłuchiwali się w klimatyczny jazz.

Mówiąc o L.A Noire nie sposób nie wspomnieć o technologii Motion Scan. Dzięki nagraniu aktorów aż 32 kamerami, ruchy oraz mimika twarzy zostały bardzo szczegółowo oddane, co też jest bardzo ważnym elementem mechaniki rozgrywki L.A Noire. Gracz podczas licznych przesłuchań musi decydować czy dana postać kłamie, czy też mówi prawdę. Dzięki temu jak podtopimy śledztwa mogą mieć inny przebieg.

W L.A. Noire gracz ma też okazję postrzelać oraz wziąć udział w wielu pościgów samochodowych - lecz trzeba przyznać, że nie jest to najmocniejsza strona tej produkcji. W kolejnych miesiącach po premierze gry pojawiły się również dodatki, które zawierają kolejne sprawy do rozwiązania.

Wideo - L.A. Noire

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (92)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper