Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City

Ocena wg platformy:

PC 8.7
PS4 7.0
PS2 8.9
XBOX 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
29.10.2002
Europa:
08.11.2002
Polska:
20.11.2002
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
29.10.2002
Europa:
08.11.2002
Polska:
20.11.2002

Grand Theft Auto: Vice City - opis gry

GTA: Vice City ukazało się w 2002 roku na PlayStation 2, by po kilkunastu miesiącach trafić także na PC oraz Xboksa. Rockstar wraz z premierą gry przedstawiło graczom nowe miasto w wykreowanym przez siebie krzywym zwierciadle Stanów Zjednoczonych i historię bazującą na popkulturowych klasykach, w tym filmie Briana De Palmy pod tytułem "Człowiek z blizną".

Będące miejscem akcji Vice City jest wariacją na temat amerykańskiego miasta Miami lat 80. XX wieku. Twórcy postarali się o wierne odwzorowanie realiów tamtych lat. Od ubioru i dostępnych samochodów począwszy, na granych w stacjach muzycznych kawałkach skończywszy. Głównym bohaterem jest Tommy Vercetti, a sama fabuła dzieje się przed wydarzeniami ukazanymi w Grand Theft Auto III. Protagonistę poznajemy chwilę po opuszczeniu więziennych murów i pomagamy mu na wolności odnaleźć się w świecie łatwych i nielegalnych pieniędzy. Pracując dla Sonny'ego Forreli, Vercetii ma za zadanie założyć filię narkotykowego interesu swojego szefa w Vice City. Sprawę rozbija interwencja stróżów prawa i Tommy z naszą pomocą musi znaleźć sprawców wycieku i odzyskać straconą forsę.

Podobnie jak poprzednie odsłony serii, GTA: Vice City jest grą akcji osadzoną w otwartym świecie. Fabułę pchamy do przodu wykonując kolejne misje przydzielone nam przez szemranych pracodawców, w wolnych chwilach oddając się dodatkowym, intratnym zadaniom. Wcielić możemy się m.in. w rozwoziciela pizzy, strażaka i kierowcę karetki. Do odnalezienia czekają też poukrywane paczki, oraz bonusowe misje (w tym wyścigi oraz kompletowanie list samochodów). Istnieje nawet możliwość nabywania konkretnych nieruchomości i czerpania zysków z ich działalności w tym takich przybytków jak klub nocny, firma taksówkarska czy studio filmowe. W grze nie brakuje zarówno broni palnej (pistolety, strzelby, karabiny maszynowe) jak i białej (młotki, tasaki, kije bejsbolowe, katany itd.). Do celu możemy przemieszczać się zarówno na własnych nogach jak i nielicencjonowanymi samochodami. W grze pojawiają się także takie środki transportu jak motocykle, łodzie czy śmigłowce. Łącznie w GTA: Vice City można znaleźć 114 typów pojazdów.

Nie wypada nie wspomnieć o aktorach, którzy użyczyli swojego głosu bohaterom gry. W Tommy'ego Vercetti wcielił się sam Ray Liotta, a w trakcie zabawy usłyszymy także takie sławy jak Tom Sizemore, Dennis Hopper i Burt Reynolds. Wśród artystów zasilających swoją muzyką dostępne w Vice City stacje radiowe usłyszymy zaś samego Michale Jacksona, Iron Maiden i popularnych w latach 80. wykonawców - Duran Duran, Blondie oraz The Buggles.

Wideo - Grand Theft Auto: Vice City

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper