Total Overdose

Total Overdose

6,7
81 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS2 6.5
XBOX 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Deadline Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
14.5 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2005
Europa:
16.09.2005
Polska:
22.09.2005
Producent:
Deadline Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
14.5 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2005
Europa:
16.09.2005
Polska:
22.09.2005

Total Overdose - opis gry

Total Overdose to gra akcji osadzona w otwartym świecie, która została wydana w 2005 roku na PC, PlayStation 2 i Xboxa. Dwa lata później produkcja trafiła również na PlayStation Portable pod nazwą Chili Con Carnage. Jej wydawcą jest firma Square-Enix, natomiast jej stworzeniem zajęło się studio Deadline Games.

Gracze wcielają się tutaj w rolę Ramiro Cruza, który ma za sobą odsiadkę w więzieniu. Niestety niezbyt długo nacieszył się wolnością, gdyż zwerbowała go organizacja DEA, która chce, by zastąpił on swojego brata bliźniaka (który uległ poważnemu wypadkowi i na ten moment jest wyłączony ze służby) i odnalazł zabójców zamordowanego przed laty ojca. W ten sposób "Ram" trafia do Meksykańskiego miasta Los Toros, gdzie będzie miał ręce pełne roboty.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Total Overdose jest wzorowane na cyklu Grand Theft Auto, co widać już na pierwszy rzut oka. Oprócz misji fabularnych gracz może podejmować się również zadań pobocznych, za których wykonywanie jest nagradzany pieniędzmi. Nieustannie musi jednak zwracać uwagę na to, by nie rzucać się w oczy tutejszym stróżom prawa, którzy nie raz i nie dwa dają mu ostro popalić. W trakcie realizowania poszczególnych zleceń nie jest na szczęście skazany wyłącznie na siłę swoich mięśni. Do dyspozycji gracza deweloperzy oddali bowiem całą gamę zarówno broni palnej, jak i białej, które okażą się o tyle przydatne, że na jego drodze staną nie tylko handlarze narkotykami, lecz także członkowie organizacji paramilitarnej oraz inni, dobrze uzbrojeni, przestępcy. Bohater nie tylko potrafi wspinać się na dachy budynków (co jest o tyle istotne, że w całym mieście poukrywane są cenne "znajdźki"), lecz także doskonale radzi sobie z prowadzeniem samochodów. Dzięki temu gracze mogą uczestniczyć w dynamicznych, efektownych pościgach.

 

Oprawa graficzna tej produkcji charakteryzuje się lekko przerysowanym, komiksowym stylem, a co w połączeniu z charakterystyczną, południowoamerykańską muzyką, jeszcze bardziej przywodzi na myśl gry z serii Grand Theft Auto. Tytuł nie odniósł jednak zamierzonego sukcesu finansowego, przez co firma Square-Enix była zmuszona wydać go na PlayStation Portable pod zmienioną nazwą.

Wideo - Total Overdose

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper