Gran Turismo 4

Gran Turismo 4

Ocena wg platformy:

PS2 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
145 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
28.12.2004
Europa:
09.03.2004
Polska:
09.03.2005
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
145 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
28.12.2004
Europa:
09.03.2004
Polska:
09.03.2005

Gran Turismo 4 - opis gry

Gran Turismo 4 jest grą wyścigową stworzoną przez Polyphony Digital i wydaną przez Sony w marcu 2005 roku na konsolę PlayStation 2. „Czwórka” jest sequelem GT 3 i ostatnią częścią, jaka ukazała się na drugą stacjonarną konsolę Sony.

Polyphony Digital oddało graczom do dyspozycji siedemset trzydzieści dwa modele samochodów z całego świata, jednakże spora część z nich to różne wariacje na temat modeli Nissana, Toyoty czy innych japońskich marek. Gracz może ścigać się na pięćdziesięciu jeden różnych trasach, z czego dziewiętnaście to prawdziwe tory wyścigowe. Gra Japończyków jest bardzo rozbudowana od strony tuningu mechanicznego. Z małego niepozornego auta można zrobić bardzo szybki samochód, oczywiście w granicach rozsądku i realizmu. Lekkim zmianom uległ system jazdy - Polyphony Digital zapewniło nieco lepsze panowanie i sterowność nad autem, odczuwalny jest także większy komfort jazdy. Dodano również nową kamerę, która jest umiejscowiona nad samochodem. Tradycyjnie już kolejna odsłona Gran Turismo może poszczycić realistycznym modelem jazdy, w czwartej części uwzględniono nawet efekt tunelu aerodynamicznego.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Praktycznie każdy nowy samochód w Gran Turismo 4 gwarantuje zupełnie odmienny sposób prowadzenia i odczucia. Dostępne w Prologue trasy są odmienne od siebie, ciekawie zaprojektowane i charakteryzują się innym designem. Polyphony Digital dobrze oddało widok z wnętrza kabiny samochodów, gdzie widać animowanego kierowcę, pracujące liczniki i lusterka odbijające otoczenie. Tradycyjnie już trzonem zabawy jest tytułowy tryb Gran Turismo Mode. To ni mniej, ni więcej, szalenie rozbudowany tryb kariery, w którym gracz kupuje kolejne auta, upgrade’uje stare i startuje nimi w dziesiątkach wyścigów. Zasadnicza koncepcja zabawy pozostała niezmieniona w stosunku do poprzedniej części gry, choć można zauważyć kilka innowacji. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to mocno przebudowane, stylizowane na mapę menu. Z tego poziomu gracz ma dostęp do ogromnej liczby salonów producentów samochodów, podzielonych według kraju pochodzenia i marki. Co najważniejsze, w „czwórce” autorzy po raz pierwszy zaimplementowali tryb zabawy wieloosobowej online (LAN), jednak tylko w edycji specjalnej GT4.

 

Grafika, podobnie jak w każdej odsłonie Gran Turismo, stoi na bardzo wysokim poziomie. Poziom graficzny, jaki prezentują auta podczas rozgrywki, jest minimalnie wyższy niż w Gran Tursimo 3, za to dużo lepiej wypada odbijanie się w lakieru całego otoczenia, które jest bardziej wyraziste i płynne.

Wideo - Gran Turismo 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper