WRC 4: The Official Game of the FIA World Rally Championship

WRC 4: The Official Game of the FIA World Rally Championship

8,2
41 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Evolution Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
22.10.2004
Europa:
22.10.2004
Producent:
Evolution Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
22.10.2004
Europa:
22.10.2004

WRC 4: The Official Game of the FIA World Rally Championship - opis gry

WRC 4: The Official Game of the FIA World Rally Championship to gra wyścigowa traktująca o rajdach WRC wyprodukowana przez Evolution Studios i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2.

Produkcja Evolution Studios to jedyna w swoim czasie gra mogąca się pochwalić pełną licencją na rajdy WRC. Pozwala nam ona rozegrać sezon z 2004 roku. Do naszej dyspozycji oddano samochody i kierowców, którzy wówczas startowali, a same zawody odbywają się w krajach/miejscach z prawdziwego kalendarza WRC (względem poprzednich części dochodzą dwa nowe - Meksyk i Sardynia).

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra oferuje rzecz jasna kilka wariantów rozgrywki. Są wśród nich te znane z pierwowzoru - Time Trial, czyli jazda na czas (wybranym samochodem i na wybranym odcinku), pojedynczy rajd oraz Championship, czyli cały sezon. Są też dwa zupełnie nowe - sieciowy multiplayer dla maksymalnie szesnastu osób (po raz pierwszy w historii serii; poza tym istnieje też opcja umieszczania replayów i sieciowe rankingi) oraz Pro Driver Challenge. Jest to swego rodzaju kariera i tryb z wyzwaniami zarazem. Rzecz polega w nim na tym, że śledzimy karierę kierowcy, a konkretnie kluczowe dla niego momenty. Najpierw zaczynamy od samochodów o skromniejszych możliwościach (Super 1600), a potem kończymy na furach startujących w zawodach WRC (i nie tylko).

W samej rozgrywce także pojawiły się zmiany, choć nie są one rewolucyjne. Pierwsza tyczy się modelu jazdy - jest on bardziej realistyczny. Sterowanie wymaga od nas większych umiejętności - lepiej czuć ciężar pojazdu, a nierozważna jazda po wertepach może się skończyć na poboczu. Druga rzecz dotyczy napraw samochodu pomiędzy odcinkami. Teraz, podobnie jak w serii Colin McRae Rally, możemy wybrać, które konkretnie części naprawić.

Wideo - WRC 4: The Official Game of the FIA World Rally Championship

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper