Enthusia Professional Racing

Enthusia Professional Racing

7,6
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
27.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.03.2005
Europa:
06.05.2005
Polska:
13.05.2005
Producent:
Konami Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
27.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.03.2005
Europa:
06.05.2005
Polska:
13.05.2005

Enthusia Professional Racing - opis gry

Enthusia Professional Racing to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Konami na konsolę PlayStation 2 w 2005 roku. Była to pierwsza symulacja tego typu stworzona przez japońską firmę.

Enthusie wyróżnia duża ilość samochodów oddanych do użytku gracza. Mamy tu do wyboru istniejące w rzeczywistości modele z różnych epok, zarówno te popularne, jak i takie rzadziej spotykane. Podczas wyścigu wydarzenia na torze obserwujemy z kamery przedstawiającej widok z perspektywy pierwszej osoby lub drugiej ustawionej z tyłu samochodu. Twórcy dołożyli starań, by model jazdy był jak najbardziej realistyczny, czego dowodem miało być skupienie się na około 300 parametrach przekładających się na fizykę gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Konami przygotowało kilka wariantów rozgrywki, przy czym najważniejszy z nich to Enthusia Life. Mamy tu do czynienia z czymś przypominającym karierę. Nowe samochody wygrywamy w kolejnych wyścigach, podobnie jak części do nich, choć w tym przypadku twórcy przygotowali ciekawy ‘system rozwoju’. Otóż podczas zawodów dysponujemy punktami przywodzącymi na myśl HP, których wartość spada jeśli np. przygrzmocimy w element otoczenia lub w innego rywala. Rzecz polega na tym, by tracić ich jak najmniej, co pozwoli nam później bardziej usprawnić osiągi pojazdu.

 

Free Race (pojedynczy wyścig), Time Attack (jazda na czas) i Versus Racing (multiplayer dla dwóch osób) nie wymagają szczególnych wyjaśnień, ale na uwagę zasługuje jeszcze Driving Revolution. W trybie tym nasze zadanie polega na pokonywaniu kolejnych sektorów toru na konkretnej prędkości. Za dobrze zrealizowaną wytyczną otrzymujemy punkty, a uzbieranie odpowiedniej ich liczby pozwala nam przeskoczyć do następnego poziomu.

 

Enthusia w momencie premiery nie powaliła recenzentów na kolana, ale jej oceny były mimo wszystko dość przyzwoite. Tytuł Konami nie doczekał się kontynuacji, nawet duchowej.

Wideo - Enthusia Professional Racing

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper