Burnout Dominator

Burnout Dominator

8,2
155 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.1
PS2 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA UK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
06.03.2007
Europa:
23.03.2007
Polska:
23.03.2007
Producent:
EA UK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
06.03.2007
Europa:
23.03.2007
Polska:
23.03.2007

Burnout Dominator - opis gry

Burnout Dominator to tytuł wyścigowy stworzony przez EA UK i wydany przez Electronic Arts w 2007 roku na PS2 oraz PSP. Tytuł jest spin-offem głównej serii Burnout, który nie został przygotowany przez autorów pierwowzoru, czyli Criterion Games. W czasie gdy powstawał Dominator zespół Criterion był zaangażowany w tworzenie Burnout Paradise.

 

Dalsza część tekstu pod wideo
W Burnout Dominator ponownie najważniejsze jest ściganie się z oponentami w samochodach sportowych (nielicencjonowanych) w taki sposób, by napełniać współczynnik "Boost". Punkty ze zdobywamy za niebezpieczną i brawurową jazdę autem - np. przez unikanie w ostatnim momencie czołowych zderzeń. Po napełnieniu "Boosta" gracz może używać dopalaczy, zwiększających chwilowo maksymalną prędkość. W grze nie pojawiły się natomiast tryby skoncentrowane przede wszystkim na wywoływaniu efektownych karamboli - brakuje modułu Traffic Attack, Crash Mode, znanych z poprzednich części. W grze nie można też bawić się poprzez Internet, ani wykorzystywać kierownic podłączanych przez USB w wersji na PS2.
 
Główny tryb rozgrywki, zwany World Tour, podzielony został na 7 różnych rozdziałów - w każdym gracz ściga się inną klasą samochodów (Classic, Factory, Tuned, HotRod, Super, Race Specials oraz Dominator). W ramach tych zmagań gracz ściga się nie tylko w zwykłych wyścigach, ale bierze również udział w zmaganiach mających na celu destrukcję jak największej ilości oponentów (Road Rage) czy w szaleńczej jeździe, w której zwycięża kierowca, który wykona najwięcej brawurowych manewrów na drodze (Maniac Mode). Jednym z wyzwań jest również Drift Challenge - tryb, w którym zadaniem gracza jest wykonanie jak najdłuższego kontrolowanego poślizgu. Jego odmianą jest Near Miss Challenge, w trakcie którego należy unikać w ostatnim momencie zderzeń, wykonując jednocześnie poślizg. Suplementarnym modułem jest "Record Breaker", w którym można ustanawiać jak najlepsze wyniki punktowe w Race, Road Rage, Time Attack oraz Maniac Mode bez przywiązania do określonych wydarzeń czy lokacji z World Tour.
 
Burnout Dominator zebrało pozytywne recenzje w serwisach i prasie branżowej, lecz nie tak wysokie jak chociażby Burnout 3. Średnia ocen wersji na PS2 i PSP oscylowała wokół noty 7,5/10.

Wideo - Burnout Dominator

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper