Gran Turismo 3: A-Spec

Gran Turismo 3: A-Spec

8,6
197 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.04.2001
Europa:
20.07.2001
Polska:
20.07.2001
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.04.2001
Europa:
20.07.2001
Polska:
20.07.2001

Gran Turismo 3: A-Spec - opis gry

Gran Turismo 3: A-Spec to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Polyphony Digital i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się w 2001 roku ciesząc się ogromnym uznaniem graczy i osiągając jeden z najlepszych wyników sprzedaży w historii branży.

W Gran Turismo 3 gracz ma jeden cel - zaliczyć grę na 100% wygrywając każdy wyścig, turniej i zdobywając wszystkie licencje. Po każdych 25% gracz nagradzany jest samochodem. Zawody mogą być różne - od krótkich wyścigów dla początkujących po trwające kilka godzin maratony typu endurance. W trybie Gran Turismo graficzny interfejs został zmodyfikowany, co zaowocowały tym, że wszystko jest teraz bardziej przejrzyste i czytelne. Wyścigi oraz turnieje ułożono z grubsza zgodnie z poziomem ich trudności, a producentów samochodów zorganizowano według krajów pochodzenia.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Grafika względem części drugiej została znacząco poprawiona, usprawnień doczekała się także fizyka, co szczególnie było widać przy zachowaniu pojazdu gdy ten wjeżdżał na nierówności. Konsekwencją tych usprawnień była mniejsza liczba samochodów, ponieważ czas potrzebny na ich stworzenie, przy zachowaniu pewnego poziomu wykonania, znacznie się wydłużał. W “trójce” było ich ponad 180, w “dwójce” około 650.

 

Nowością było wrzucenie do gry nielicencjonowanych bolidów F1, które dało się wygrać w wyścigach endurance. W amerykańskiej i japońskiej wersji można było wydedukować na jakich prawdziwych modelach je oparto i kto nimi jeździł, w europejskiej niestety cztery usunięto, a pozostałym znacząco zmieniono wygląd.

 

Kolejnym przykładem lekkiego zubożenia europejskiej wersji było usunięcie JGTC Lambroghini Diablo, dwóch modeli Lancii Stratos i Porshe 911 GT3. Ten ostatni samochód Amerykanie i Japończycy mogli zdobyć, ale tylko po skorzystaniu z cheatów.

 

Mimo tych lekkich zgrzytów gra mogła się pochwalić ogromną ilością zawartości zapewniającej fanom motoryzacji zabawę nawet na setki godzin. Gran Turismo 3, warto dodać, jest jednym z najwyżej ocenianych tytułów historii elektronicznej rozrywki.

Wideo - Gran Turismo 3: A-Spec

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper