V-Rally 2

V-Rally 2

8,0
110 oceny

Ocena wg platformy:

PC 10.0
PSone 8.0
DC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eden Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
42.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999
Producent:
Eden Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
42.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999

V-Rally 2 - opis gry

V-Rally 2 to gra wyścigowa traktująca o rajdach WRC wydana na PlayStation i Segę Dreamcast. Za jej produkcję odpowiada francuskie studio Eden Studios, wydawcą w Europie było Infogrames. W Stanach Zjednoczonych produkcja ukazała się pod szyldem Need for Speed (PS) i Test Drive (DC).

V-Rally 2 może pochwalić się licencją World Rally Championship. Do gry wrzucono samochody i rajdy startujące/obecne w sezonie ‘99. Tych pierwszych jest 16, w wersji na sprzęt Segi (wydanej rok później) dorzucono kolejne dziesięć. Kraje, w których startujemy, to Argentyna, Australia, Francja (Korsyka), Anglia, Finlandia, Indonezja, Włochy, Monaco, Nowa Zelandia, Portugalia, Hiszpania i Szwecja. W każdym rywalizacja odbywa się w innych warunkach (dzień, noc, deszcz, śnieg), na innej powierzchni. Łącznie twórcy przygotowali 84 trasy.

Do wyboru są cztery warianty zabawy. Time Trial, czyli jazda na czas, Arcade, tj. rywalizacja z kilkoma rywalami i upływającym czasem, V-Rally Trophy, gdzie próbujemy wykręcić czas lepszy niż trzech sterowanych przez A.I. zawodników, oraz Championship, tzn. cały sezon. Z myślą o dwóch ostatnich przygotowano trzy poziomy trudności (European, World, Expert). Dostępny jest również multiplayer dla czterech osób.

Największą nowością jest jednak edytor, w którym możemy tworzyć własne tory jeśli znudzą się nam te stworzone przez developera. Nie ma w nim większych ograniczeń, oprócz wymogu, by trasa przejazdu nie nakładała się na siebie, tzn. żeby nie przypominała np. cyfry osiem.

V-Rally 2 dostawało przeważnie dobre noty, ale w momencie premiery za najlepszą grę traktującą o rajdach uznawano już Colin McRae Rally od Codemasters. Trzecia część wyścigowej serii Eden Studios ukazała się na wszystkich sprzętach następnej generacji.

Wideo - V-Rally 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper