V-Rally 2

V-Rally 2

8,0
120 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
PSone 8.0
DC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eden Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
42.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999
Producent:
Eden Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
42.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
1999
Europa:
1999

V-Rally 2 - opis gry

V-Rally 2 to gra wyścigowa traktująca o rajdach WRC wydana na PlayStation i Segę Dreamcast. Za jej produkcję odpowiada francuskie studio Eden Studios, wydawcą w Europie było Infogrames. W Stanach Zjednoczonych produkcja ukazała się pod szyldem Need for Speed (PS) i Test Drive (DC).

V-Rally 2 może pochwalić się licencją World Rally Championship. Do gry wrzucono samochody i rajdy startujące/obecne w sezonie ‘99. Tych pierwszych jest 16, w wersji na sprzęt Segi (wydanej rok później) dorzucono kolejne dziesięć. Kraje, w których startujemy, to Argentyna, Australia, Francja (Korsyka), Anglia, Finlandia, Indonezja, Włochy, Monaco, Nowa Zelandia, Portugalia, Hiszpania i Szwecja. W każdym rywalizacja odbywa się w innych warunkach (dzień, noc, deszcz, śnieg), na innej powierzchni. Łącznie twórcy przygotowali 84 trasy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do wyboru są cztery warianty zabawy. Time Trial, czyli jazda na czas, Arcade, tj. rywalizacja z kilkoma rywalami i upływającym czasem, V-Rally Trophy, gdzie próbujemy wykręcić czas lepszy niż trzech sterowanych przez A.I. zawodników, oraz Championship, tzn. cały sezon. Z myślą o dwóch ostatnich przygotowano trzy poziomy trudności (European, World, Expert). Dostępny jest również multiplayer dla czterech osób.

Największą nowością jest jednak edytor, w którym możemy tworzyć własne tory jeśli znudzą się nam te stworzone przez developera. Nie ma w nim większych ograniczeń, oprócz wymogu, by trasa przejazdu nie nakładała się na siebie, tzn. żeby nie przypominała np. cyfry osiem.

V-Rally 2 dostawało przeważnie dobre noty, ale w momencie premiery za najlepszą grę traktującą o rajdach uznawano już Colin McRae Rally od Codemasters. Trzecia część wyścigowej serii Eden Studios ukazała się na wszystkich sprzętach następnej generacji.

Wideo - V-Rally 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper