Le Mans 24 Hours

Le Mans 24 Hours

7,5
49 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.0
DC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eutechnyx
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
2000
Europa:
2000
Producent:
Eutechnyx
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
2000
Europa:
2000

Le Mans 24 Hours - opis gry

Le Mans 24 Hours to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Eutechnyx na PlayStation i Segę Dreamcast, która -- na co jasno wskazuje tytuł -- traktuje o organizowanym dorocznie 24-godzinnym wyścigu na torze Le Mans we Francji. W Stanach Zjednoczonych ukazała się ona pod szyldem “Test Drive”.

Tytuł produkcji Eutechnyx zobowiązuje i nie jest wyłącznie dla picu - gracz naprawdę może wziąć tu udział w trwającym 24 godziny wyścigu na torze Le Mans ze wszystkimi tego konsekwencjami. Zanim jednak wystartujemy będziemy musieli -- wzorem serii Gran Turismo -- zaliczyć licencje uprawniające do startu w zawodach.

W grze znalazło się kilkadziesiąt samochodów, które podzielono na trzy grupy - GT1, GT2 oraz prototypy. W Le Mans wszystkie rywalizują ze sobą jednocześnie. Gra umożliwia grzebanie w ustawieniach samochodu, a podczas wyścigu musimy zwracać uwagę nie tylko na wydarzenia, które rozgrywają się na torze, ale także na stan samochodu, np. na poziom oleju i paliwa - wizyty w pit-stopach będą więc regularnie wymagane. Oczywiście developer zadbał o zmieniające się pory dnia i warunki pogodowe. Recenzenci zwracali uwagę, że zwłaszcza jazda w nocy jest wymagająca z powodu słabej widoczności (aż za słabej według niektórych).

Atrakcje gry Eutechnyx nie kończą się oczywiście na jednym torze i całodniowym wyścigu. Do wyboru mamy luźniejszy tryb arcade i multiplayer dla maksymalnie dwóch osób. Torów jest natomiast kilka. Rywalizacja w tytułowym Le Mans także nie odbywa się według sztywno ustalonych zasad, tzn. nie musimy ścigać się przez cały boży dzień. Czas trwania rywalizacji można ustawić choćby na dwanaście minut.   

Le Mans 24 Hours oceniano przyzwoicie zwracając na uwagę dobre A.I. (styl jazdy zależał od konkretnego kierowcy) i wymagający poziom trudności. Do życzenia natomiast pozostawiała trochę oprawa graficzna i fizyka, którą niektórzy porównywali do serii Test Drive.

Wideo - Le Mans 24 Hours

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper