Colin McRae Rally

Colin McRae Rally

8,3
189 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PSone 8.3
GBC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.07.1998
Europa:
01.07.1998
Polska:
1998
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.07.1998
Europa:
01.07.1998
Polska:
1998

Colin McRae Rally - opis gry

Colin McRae Rally to gra wyścigowa traktująca o rajdach WRC. Za jej stworzenie odpowiada Codemasters. Tytuł ukazał się na PlayStation oraz PC i Game Boy Color odnosząc komercyjny sukces i zdobywając uznanie graczy oraz mediów branżowych.

Colin McRae Rally to pierwsza odsłona serii, która odniosła na tyle duży sukces, że Codemasters rozwija ją do tej pory. Wydano ją w 1998 roku i w grze znajdziemy kierowców oraz samochody (z napędem na cztery lub dwa koła) biorące udział w tamtym sezonie. Będą to ówczesne wersje Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer, Ford Escort, Toyota Corolla, Renault Maxi Megane, Seat Ibiza, VW Golf i Skoda Felicia. Twórcy dodali oprócz tego cztery dodatkowe pojazdy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rajdy odbywają się w ośmiu krajach, przy czym siedem jest oficjalnych (Nowa Zelandia, Grecja, Australia, Monte Carlo, Szwecja, Korsyka i Wielka Brytania), a jeden nie (Indonezja, która wyleciała z kalendarza mistrzostw ze względu na napiętą sytuację polityczną). Każdy wymaga od grającego innych umiejętności, np. radzenia sobie na różnych powierzchniach (śnieg, asfalt, piach). Łącznie przygotowano ponad pięćdziesiąt odcinków, ale na poziomie trudności Novice zawody składają się tylko z trzech etapów. Pomiędzy nimi gracz może zmienić ustawienia samochodu bądź naprawić uszkodzenia, ale ma na to ograniczoną ilość czasu. Co warto zaznaczyć, podczas każdego rajdu musi zająć pozycję w punktowanej szóstce, by móc kontynuować zmagania.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Oprócz głównego trybu Championship są to Rally, Time Trial oraz Rally School, w którym lekcji i porad udziela nam sam szkocki mistrz świata we własnej osobie. Na dokładkę przygotowano również multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Colin McRae Rally

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper