Poradnik (Trophy Guide) #7 - God of War

Poradnik (Trophy Guide) #7 - God of War

Adrian Markiewicz | 19.07.2014, 15:22

Kratos powrócił w odświeżonej wersji by jeszcze raz porozrywać wszystko i wszystkich na kawałki a także by siać chaos, zniszczenie i śmierć! Przy okazji GoW Collection mamy doczynienia z pierwszymi dwoma częściami przygód Kratosa, które znane są fanom jeszcze z czasów PS2. Podibta rozdziałka i FPS a także zestaw trofeów. Poradnik pomoże wam zdobyć je wszystkie!

Zestawienie:


Trudność zdobycia trofeów - 5/10
Liczba trofeów offline - 36(1, 5, 10, 20)
Liczba trofeów online - brak
Czas potrzebny do zdobycia platyny - 15-18h
Minimalna liczba potrzebnych przejść - 2

Kilka porad na początek:

 • By bezproblemowo wymasterować ten tytuł, zacznij uczyć się combosów jakie Kratos może wyprowadzaćm już od samego początku. Ułatwi Ci to w późniejszym czasie pokonanie niektórych, trudnych momentów jak również przyda się przy pechodzeniu gry na poziomie HARD.

 • Wiele trofeów wpada podczas przechodzenia gry, jak chociażby za zdobywanie poszczególnych mocy czy pokonywanie Bossów. Miej oczy szereko otwarte w poszukiwaniu znajdziek by przyspieszyć wbijanie platyny!

 • Staraj się przeczesywać każdą lokację bardzo dokłdnie w poszukiwaniu skrzyń z czerwonymi orbami, jak również odnawiających magię, życie czy zawierające znajdźki.

 • Przy przechodzeniu Challange of The Gods, musisz być dobrze obeznany z mechaniką gry jak również z atakami, które Kratos może wyprowadzać. Każde wyzwanie jest specyficzne i czasem może nastręczać trudności. Podstawą jest by dokładnie poznać o co chodzi i wybrać najlepszą dorgę do celu. Nie da się po prostu rozwalić wszystko i tyle. Często potrzeba jakiegoś sposobu czy taktyki. Wszystko w tym miejscu!

God of War Achievements

Nazwa Rodzaj Stopień Trudności
Trophy of Zeus Średni
1.21 Gigawatts Łatwy
Rocking Out Łatwy
Bolt Action Łatwy
Sword Man Łatwy
Soul Search Łatwy
Matador Łatwy
Scape Goat Łatwy
Roll Over...and Die Łatwy
Don't They ever shut up! Łatwy
Beat a Dead Horse Łatwy
Kickboxer Łatwy
Rockin' the Boat Łatwy
Don't Leave Her Hanging Łatwy
Get the Ball Rolling Łatwy
Totally Baked Łatwy
Splash Łatwy
Get Me a Beer Kid Łatwy
Zero Health=Bronze Trophy Łatwy
Hitman Średni
Getting My Ass Kicked Łatwy
Kratos' Marble Collection Średni
Stick it in Your Cap! Średni
It's the HUGE One Łatwy
Take the Bull by the Horns Średni
God Killer Średni
Head Hunter Łatwy
The Power to Kill a God Łatwy
Hitman 2 Średni
Legend of the Twins Łatwy
Seeing Red Średni
Prepare to be a God Łatwy
You Got the Touch Średni
I'll take the Physical Challange Trudny
Speed of Jason McDonald Trudny
Key to Success Łatwy

Challange to be a God

1.21 Gigawatts- "Aczik" wpadnie podczas przechodzenia gry a konkretnie gdy zdobedziesz swoją pierwsza moc jaką jest "Poseidon's Rage". Po przejściu przez płomienie czeka Cię walka z mięsem armatnim. Jedyne co robisz to spamujesz nowo nabytą moc gdyż pasek many w tym miejscu jest nieskończony.

Rocking Out- To trofeum zaliczysz gdy zdobędziesz "Medusa's Gaze". Tą moc zdobyć możesz przy okazji pokonywania poziomu "Gate of Athens". Tak jak w przypadku poprzedniej mocy, po przejściu przez płomienie będziesz musiał stoczyć walkę z przeciwnikiem a konkretnie z Meduzą.

By szybko uporac się z "Pięknością" polecam wyprowadzić 2 razy combo ,,
a następnie uzyć "Poseidon's Rage" i wykończyć ślicznotkę przy pomocy QTE(Quick Time Event). Po urwaniu głowy naszej koleżance trofeum wpadnie!

Bolt Action- Przechodzać poziom "Rooftops of Athens" natkniesz się na ścianę, którą musisz rozwalić przy pomocy Balisty. Gdy to Ci się uda zdobedziesz moc Zeusa a mianowicie "Zeus Fury". Razem ze zdobytą mocą wpada trofeum!

Sword Man- Musisz zdobyć "Blade of Artemis". Ową broń zdobędziesz w miejscówce "Rings of Pandora". Tam musisz przesuwać całą okragłą salę tak długo aż zobaczysz płomienie jak przy zdobywaniu poprzednich mocy.

Wejdź w płomienie i po chwili ciesz się nową zabawką i "aczikiem".

Soul Search- Gdy pokonasz wielkiego Minotaura w
"Challange of Hades" przejdź przez wąskie przejście w murze po lewej stronie. Tam musisz wspiąć się po schodac i wejść w płomienie a otrzymasz ostatnią moc w postaci "Armi Dusz Hadesu".

Matador- Achievement wpadnie gdy pokonasz swojego pierwszego minotaura. Skuteczne combo to ,,,, które zadaje spore obrażenia.

Gdy osłabisz stwora odpal minigrę i wpakuj mu swoją broń prosto w paszczę! Podczas walki z tym typem przeciwnika zwłaszcza na wyższym poziomie trudności pamiętaj o turlaniu się i blokowaniu!

Scape Goat- By zdobyć to trofeum musisz pokonać Satyra. Są to bardzo szybkie potwory, które dodatkowo wywijają zmyślną kosą, dzięki której potrafią napsuć sporo krwi.

Pamiętać musisz o tym, że gdy broń Satyra zaświeci się na niebiesko to wtedy musisz blokować i próbować wyprowadzić kontrę. Co więcej gdy powalisz Satyra to ten wykona skok na nogi, którego nie można zablokować.

Gdy osłabisz mitycznego stwora możesz w dowolnym momencie wcisnąć co spowoduje, że Kratos złapie broń Satyra i zacznie się z nim siłować. Jeżeli uda Ci się odpowiednio mashować , Kratos wygra "siłkę" i wykona efektowną akcję przy użyciu broni swego oponenta!

Roll Over...and Die- Tutaj musisz urwać łeb a konkretnie 3 łby Cerberowi. Pierwszego spotkasz gdzieś w okolicach "Challange of Poseidon". Cała zabawa polega na tym, że owy "Psiak" pluje ogniem oraz przyzywa małe "Cerberki", które po około 30 sekundach rosną do rozmiarów wielkiego Cerbera!

Musisz zawsze skupić się na "dorosłym" osobniku. Jeśli otacza Cię masa mniejszych "Piesków" używaj często i gęsto "Poseidon's Rage". Samego Cerbera musisz tak długo okładać aż pojawi się ikonka i odpalić QTE. Musisz powtórzyć całość 2 razy by ostatecznie położyć trupem trójgłowego najlepszego przyjaciela człowieka!

Don't They Ever Shut Up!- Trofeum dotyczy pokonania śpiewających Syren, któe znajdziesz w "Desert of Lost Souls". W sumie są 3 "Syrenki", które musisz znaleźć i rozsmarować po piasku.

Pierwsza jest zawsze przy kamiennych drzwiach z 3 miejscami na złote orby, które tam wpadają po ukatrupieniu każdej z Syren.

Dwie pozostałem to kwestia szczęścia, ponieważ Syreny stale się poruszają jak również na dordze do nich napotkasz przynajmniej 2-3 Minotaury. Generalnie szukaj ich po śpiewie. Im bardziej intensywny śpiew tym bliżej jesteś.

Powinieneś znaleźć je mnie więcej na południowym zachodzie oraz północnym wschodzie lub zachodzie. Mniej więcej w tych rejonach kręcą się zawsze owe "Piękności". Sama walka sprowadza się do turlania oraz blokowania piekielnie szybkich ataków i wyprowadzenia kontry. Gdy pojawi się odpalasz QTE i po sprawie!

Beat a Dead Horse- By zaliczyć ten "aczik" będziesz musiał się trochę nagimnastykować. Całą sprawę będziesz wykonywał przy okazji zaliczania "Challange of Hades". Zmierzysz się z Centaurami a dodatkowo musisz ich uśmiercać ich w 3 białych kręgach. Dwa po bokach wielkich schodów i jeden z tyłu za wieżą pośrodku.

W każdym kręgu musisz uśmiercić conajmniej 2-3 przeciwników by krąg zaświecił się na niebiesko i ofiara została przyjęta. Dobrym patentem jest umiejętne użycie "Medusa's Gaze" i "zamrożenie" Centaurów gdy stoją w kręgu i rozwaleniu ich na drobne kawałki.

Kickboxer- By zdobyć trofik musisz rozwiązać prosta zagadkę a mianowicie będąc w lokacji "Cliff of Madness" wpadniesz do pokoju, gdzie po lewej będzie dźwignia a na wprost wielki kwadratowy głaz. Cała podłoga jest w małych otworach, które kryją włócznie.

Twoim zadaniem jest włączenie dzwigni, przesunięcie głazu w przejście do drugiego pokoju po lewej. Jeżeli nie zrobisz tego odpowiednio szybko, włócznie skutecznie pozbawią Cię życia.

Musisz szybko przesunąć głaz w wąskie przejście i tam przytrzymać co pozwoli Ci mocno kopnąć i przesunąć głaz. Będąc w drugim pokoju przysuń go do ściany po prawej i wskocz na niego a następnie na latorośl na ścianę wyżej i dalej na półkę skalną. Parę kroków dalej znajdziesz jedn z dwóch naszyjników potrzebnych do pchnięcia fabuły do przodu.

Rockin' the Boat- Chyba najprzyjemniejszy i najbardziej wymowny achievement, którego nie trzeba specjalnie objaśniać. Na statku Kratosa czekają panienki, które musisz "zaliczyć". Wszystko sprowadza się do prostej mini-gry z wciskaniem określonych przycisków oraz wychyleń analogów!

Don't Leave Her Hanging- Osiągnięcie jest dość prostę. Będąc w "Temple of the Oracle" musisz uratować wiszącą na linie Wyrocznię. Pokonująć parę przeszkód w tym obracające się młyny, trochę winorośli na ścianach oraz
"skok Tarzana" powinieneś spokojnie zdąrzyć uratować ponętną wieszczkę. Chodzi o to byś miał przynajmniej 10 sekund zapasu. Całość nie może trwać dłużej niż 60 sekund więc ustaw smartfona ze stoperem i pilnuj czasu.

Jeżeli wiesz, że za długo Ci zeszło na jakiejś konkretnej przeszkodzie, możesz poczekać aż Wyrocznia spadnie i zacząć od nowa.

Get the Ball Rolling- Wpadnie przy okazji wykonywania
"Challange of Atlas". Gdy sprawisz, że wielki posąg z kulą na plecach rozwali bramę, usłyszysz znajome "DING!"

Totally Baked- Trofeum dotyczy wykonania "Human Sacrifice" w "Challange of Poseidon". Zabawa polega na tym, byś opuszczoną klatkę z żywym żołnierzem dosłownie wepchał na szczyt dość sporej równi pochyłej.

Są na niej wypustki, na których możesz "zaparkować" klatkę by nie zsunełą się na sam dół a przyda się to, ponieważ przeszkadzać Ci cały czas będą przeciwnicy a konkretnie "Reapers" czyli przyjemniaczki z kosą i mieczem. Zawsze będzie ich 2-3 a respawn time jest dość krótki, także musisz być szybki.

Dobrą metodą jest "zamrożenie" przy użyciu "Medusa's Gaze" przeciwników, co spowoduje, że Ci po prostu zsuną się na sam dół lecz nie rozpadną na kwałaki, a co za tym idzie nie zrespawnują kolejncyh. Da Ci to czas na przesunięcie klatki wyżej. Gdy dotrzesz na szczyt, wystarczy umieścić klatkę we właściwym miejscu i trofik wpada.

Splash- Gdy zdobędziesz "Poseidon's Trident" czyli artefakt umożliwiający pływanie pod wodą, to w podwodnych ruinach znajdziesz
"Wodną Piękność" po przepłynięciu przez rozwaloną kratę. Poniżej wideo!

Get Me a Beer Kid- Jako część fabuły achievement wpadnie gdy uda Ci się wydostać z czeluści Hadesu!

Zero Health= Bronze Trophy- Bardzo prosty trofik. Mając pełny pasek życia otwórz skrzynię z zielonymi, leczącymi orbami a trofeum będzie Twoje!

Hitman- By zdobyć to osiągnięcie musisz nabić combosa z licznikiem 100. Po więcej patrz Hitman 2

Getting My Ass Kicked- Wystarczy, że przechodząc grę na poziomie HARD lub TITAN musisz dosłownie dostać lanie od przeciwników kilka razy z rzędu lub po prostu spaść w jakąś przepaść lub skoczyć z klifu kilka razy! Tak długo aż gra zaoferuje Ci przejście na niższy poziom trudności!

Kratos' Marble Collection- By "aczik" wpadł musisz znaleźć wszystkie oczy Gorgona(Gorgon Eyes). Nie jest to takie proste, ponieważ parę skrzyń jest ukrytych w wymyślnych miejscach. Jak znaleźć je wszystkie znajdziesz TUTAJ!

Stick it in Your Cap- Tak jak w poprzedniku musisz znaleźć wszystkie pióra Feniksa("Phoenix Feathers"). Jak to zrobić również znajdziesz TUTAJ!

It's the HUGE One- Twoim zadaniem jest znalezienie Kapitańskiego Klucza("Captain's Key"). Jednak najpierw musisz pokonać wielką Hydrę, która teroryzuje morze Egejskie. Gdy ta sztuka Ci się uda, pozostaje Ci wejść do wnętrza wielkiego stwora i zabrać klucz uwięzionemu we wnątrz Kapitanowi!

Take the Bull by the Horns- Achievement związany jest z pokonaniem ogromnego Minotaura, który cały pokryty jest pancerzem. Boss znajduje się w "Challange of Hades"

Cała zabawa polega na tym, byś osłabił potwora na tyle by pojawiła się ikonka , odpalił QTE co spowoduje, że ogłuszysz go na kilka chwil po czym pobiegł na platformę z tyłu areny, na której znajduje się mechanizm miotający wielkie drewniane pale. Cały cykl musisz powtórzyć dokładnie 3 razy by w końcowym rozrachunku "przypiąć" przyjemniaczka do wielkich wrót.

Sposoby walki są 2. Jeden na platformie z mechanizmem i jeden bezpośrednio na ziemi przed potworem. O ile walka na platformie sprawdza się na niskim poziomie trudności, tak szczerze polecam walkę przed potworem zwłaszcza na poziomach HARD i TITAN. Jest tak dlatego, ponieważ tutaj możemy w pełni uniknąć wszystkich ataków Minotaura co często może być problematyczne gdy walczymy na platformie.

Gdy Boss bije pięściami w glebe wystraczy, że będziesz blokował przy pomocy , jeżeli z ziemi wyskakują małe kratery musisz turlać się w prawo lub lewo(samym bieganiem nie dasz rady) oraz jeśli stwór pluje ogniem to rozwiązaniem jest "przytulenie się" do jego rąk po lewej lub prawej stronie. Uważaj gdy jesteś blisko, ponieważ przeciwnik potrafi przysadzić "z dyńki" jednak spokojnie mozesz to zblokować.

Dobrym combo jest dobrze już znane ,,,, lub wyskoczenie w powietrze i wciśnięcie +. Oba comosy są szybkie i mocno osłabiają przeciwnika. Przy tym ostatnim pamiętaj, że wykonując tą powietrzną akrobację jesteś przez moment wrażliwy na obrażenia!

God Killer- Osiągnięcie to wpadnie po zabiciu Aresa. Sama walka ma 3 fazy.

W pierwszej fazie walczymy normalnie. Ares atakuje swoim mieczem oraz ciska magicznymi pociskami. Ma on również wyjątkowo upierdliwy atak, który wyprowadza swoimi kolcami, które ma na plecach. Wszystko jednak możesz spokojnie zblokować. Radzę, nie używać magii gdyż przyda się ona później. Gdy go wystarczająco mocno "obijesz", wpadnie ikona . Po wygraniu QTE przejdziesz do kolejnej części walki.

Druga faza opiera się na tym, że musisz bronić swoją rodzinę przed hordą klonów siebie samego. Przeciwników jest sporo więc jeśli nie używałeś magii w pierwszej części walki to teraz jest na to czas. "Poseidon's Rage" czy "Army of Hades" dają radę. Co więcej blokowanie nie ma tutaj racji bytu, ponieważ oponentów jest zbyt wielu więc skup się na szybkich combosach, turalniu się i podbijaniu przeciwników w powietrze!

Twoja rodzina, traci życie jeśli przeciwnicy zadadzą jej cios. Możesz ją uleczyć podbiegając do niej i wciskając . Dosłownie oddasz jej swoje własne punkty życia, więc uważaj gdyż jeśli sam masz mało HP to oddając je rodzinie sam możesz zaliczyć zgon! Gdy uda Ci się odeprzeć ataki przejdziesz do finalnej części walki z Bogiem Wojny!

3-cia i ostatnia faza walki z Aresem rozpocznie się od podniesienia przez Ciebie wielkiego miecza robiącego za most pomiędzy klifem a świątynią! Potem jest tylko ciekawiej. Cała walka rozgrywa się na zasadzie "Przeciągania liny". Paski życia Kratosa i Aresa są połączone. Jeżeli zadajesz szlagi Aresowi to nabijasz swój pasek i zmniejszasz ten od przeciwnika.

Ares ma kilka niebezpiecznych ataków. Obok szybkiego combo mieczem Bóg Wojny dysponuje atakiem gdzie przywołuje 4 filary ziemi, które zmierzają w Twoją stronę. Gdy owe filary się pojawią musisz przeturlać się w dowolną stronę! Dodatkowo Ares, może wyjść z kontrą co kończy się minigierką, w której musisz mashować by wyswobodzić się z opresji i wyjść z własnym kontratakiem!

Gdy nabijesz cały pasek i rozegrasz końcowe QTE, odpali się cutscenka i trofik jest Twój!

Head Hunter- Trofeum wpada gdy zdobędziesz głowę żony Architekta. Żonkę znajdziesz w "Architect's Tomb" po uruchomieniu potrójnych drzwi. Po przejściu przez nie musisz tylką "wyrwać" co Twoje.

The Power to Kill a God- Odnalezienie "Pandora's Box" związane jest fabuła więc nie ominie Cię to trofeum!

Hitman 2- Trofeum wymaga nabicia combo o liczniku 200. Generalnie najprostszą drogą jest wymaksowanie "Poseidon's Rage" i udanie się do miejscówki "Challange of Atlas" a konkretnie do spotu gdzie zdobywasz przedmiot
"Shield of Hades".

Po zabraniu tarczy z piedestału, z lewej strony zacznie sunąć ściana włóczni a na naszej drodze stanie masa mięsa armatniego. Wystarczy, że będziesz sadził szybkie szlagi bronią i zaspamujesz mocą Posejdona i 200 Hit Combo pęknie bez problemu. Poniżej wideo!

Legend of the Twins- Wszystko co musisz zrobić to obejrzeć film o nazwie "Brith of the Beast". Odblokujesz go ukańczając grę. Sam film znajdziesz w menu w zakładce Treasures!

Seeing Red- Tutaj musisz wymaksować wszystkie bronie i moce jakie posiadasz a mianowicie:

 • Blades of Chaos poziom 5
 • Blade of Artemis poziom 3
 • Medusa's Gaze poziom 3
 • Army of Hades poziom 3
 • Poseidon's Rage poziom 3
 • Blades of Chaos poziom 5

Generalnie dobrze jest zrobić to przy okazji przechodzenia gry na zwykłym poziomie trudnośc, gdyż przeciwnicy nie sprawiają trudności. Musisz również otwierać jak najwięcej skrzyń z czerwonymi orbami. Możesz także posłużyć się glitchem ukrytym w grze. Wszystko sprowadza się do tego byś zagonił harpię w jedno specyficzne miejsce i tam ją zabił. To spowoduje, że Red Orby będa się sypać w nieskończoność. Czasami musisz spróbować parę razy i odpalać ostatni zapis gry! Poniżej wideo!!

Prepare to be a God- Jak ukończysz grę na dowolnym poziomie trudności trofeum wpadnie!

You Got the Touch!- Aby "Aczik" wpadł musisz przejść przez 4 kręcące się filary z ostrzami w lokacji "Patch of Hades". Całość nie jest specjalnie trudna. Trochę skupienia i żadnych gwałtownych skoków! Poniżej wideo!

I'll Take the Physical Challange- Osobiście uważam, że zdobycie tego trofeum jest wisienką na torcie, ponieważ wymaga w niektórych miejscach sporego ogaru w kwesti combosów, dobrze wyczutego blokowania oraz wiedzy jak i czym atakują przeciwnicy!

Poniżej masz 2 filmy, które ukazują jak pokonywać zadania na wszystkich 10 arenach, które musisz pokonać w "Challange of the Gods". Osobiście testowałem owe tricki i sposoby. Sprawdzają się świetnie!

Speed of Jason McDonald- Wielu "Trophy Hunterów" uważa, że jest to najtrudniejszy trofik do zdobycia w grze. Ja myślę zgoła inaczej. Przy podchodzeniu do tego trofeum odpal grę na Easy i stosuj się do paru poniższych porad:

 • Unikaj niepotrzebnych walk z przeciwnikami. Walcz gdy tylko to konieczne czyli w miejscach, które wymagają zabicia Bossa czy popchnięcia akcji do przodu!
 • Nie szukaj żadnych skarbów czy znajdziek oraz nie zaprzątaj sobie głowy skrzyniami. Nie marnuj czasu na ich otwieranie!
 • Żadnej cutscenki nie możesz pominąć lecz czas ich trwania nie liczy się do achievementu.
 • Gdy musisz zatrzymać grę i dać pauzę to czas pauzy również nie liczy się do wymaganych 5 godzin!
 • Jeżeli zaliczysz zgon, możesz spokojnie odpalić ostatni checkpoint! To samo tyczy się sytuacji, w któej wiesz, że za długo zajeło Ci przejście jakiegoś Bossa czy zagadki!

Pamiętaj by omijać niepotrzebne walki i przeć do przodu za wszelką cenę. Głównymi przystankami powinni być tak na dobra sprawę tylko Bossowie oraz zagadki, które spotkasz na dordze. Dodatkowo by kontrolować czas, polecam odpalić stoper na smartfonie!

Key to Success- Twoim zadaniem jest znalezienie dwóch
"Muse Keys"(Klucze Muz). Pod to trofeum podpinam również osiągnięcia
"Kratos Marble Collection" oraz"Stick it in Your Cap". Poniższe wideo prezentuje wszystkie miejscówki ze znajdźkami!

Trophy of Zeus- Jeżeli udało Ci się uzyskać wszystkie powyższe trofea to jesteś posiadaczem platyny w God of War! Gratulacje!!

Całość przygotował Adikon

Źródło: własne

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper