Geometry Wars: Galaxies

Geometry Wars: Galaxies

7,3
12 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.3
DS 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kuju Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.11.2007
Europa:
18.01.2008
Polska:
09.05.2008
Producent:
Kuju Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.11.2007
Europa:
18.01.2008
Polska:
09.05.2008

Geometry Wars: Galaxies - opis gry

Geometry Wars: Galaxies to strzelanka wyprodukowana przez studio Kuju Entertainment i wydana przez Sierra Entertainment na Wii oraz NDS-a. Galaxies to następca Geometry Wars, które pierwotnie dostępne było jako minigra w Project Gotham Racing 2.

Geometry Wars: Galaxies zaliczyć można by było do gatunku tzw. twin-stick shooterów, choć ze względu na konsole, na których pojawiła się gra, nie jest to najbardziej adekwatne określenie. Na Wii gramy przy użyciu Willota i nunchuka (można też podpiąć classic controller), a na NDS-ie korzystamy z przycisków i ekranu dotykowego. Zasady są proste - gra pozwala nam przejąć kontrolę nad małym stateczkiem, który porusza się po niewielkich dwuwymiarowych, zamkniętych planszach i eliminować nadciągających ze wszystkich stron przeciwników.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główny tryb gry to Galaxies, w którym na przejście czeka dziesięć układów planetarnych, a w każdy z nich pewna liczba planet. Planety różnią się od siebie niekiedy dość znacząco, oferując innego rodzaju wyzwania. Pojawiają się np. ruchome przeszkody, ciasne tunele, nowe rodzaje nieprzyjaciół itd. Przeważnie zmagania rozpoczynamy z trzema życiami i trzema bombami, ale od czasu do czasu zasady te ulegają zmianie. Bywa chociażby, że na przejście levelu mamy tylko jedno życie. Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie żółte obiekty, które zasilają nas o pewną liczbę o Geomów. Posiadają one kilka zastosowań - zwiększają mnożnik punktów, dostarczają żyć, bomb, oraz odblokowują kolejne plansze. Pod koniec levelu możemy zostać nagrodzeni jednym z trzech medali. Najlepsze wyniki mogą trafić do sieciowych rankingów.

Oprócz Galaxies gra oferuje też tryby wieloosobowe. Jest to Cooperative Mode, tryb kooperacji, w którym dwóch graczy dzieli liczbę żyć i licznik punktów, oraz dostępny tylko na NDS Versus, gdzie jeden gracz steruje statkiem, a drugi próbuje utrudniać mu życie nasyłając nań wrogie jednostki.

Posiadacze obu wersji gry mogą odblokować dodatkową galaktykę.

Wideo - Geometry Wars: Galaxies

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper