Geometry Wars: Retro Evolved 2

Geometry Wars: Retro Evolved 2

8,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

X360 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.07.2008
Europa:
30.07.2008
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.07.2008
Europa:
30.07.2008

Geometry Wars: Retro Evolved 2 - opis gry

Geometry Wars: Retro Evolved 2 to strzelanka wyprodukowana przez studio Bizarre Creations i wydana przez Microsoft Game Studios. Tytuł, w odróżnieniu od pierwszej odsłony Retro Evolved, ukazał się tylko na Xboxa 360.

Retro Evolved 2 to, podobnie jak poprzednie części serii, gra reprezentująca gatunek twin-stick shooterów. Przejmujemy w niej kontrolę nad niewielkim stateczkiem kosmicznym, którym sterujemy przede wszystkim za pomocą dwóch gałek pada - lewą się poruszamy, a prawą strzelamy. Do dyspozycji mamy też bomby będące w stanie zniszczyć wszystko, co znajduje się w zasięgu wzroku, ale wówczas nie zdobywamy punktów. Kontakt z przeciwnikiem oznacza natychmiastowy zgon. Kluczowe dla rozgrywki są geomy, które zbieramy po zniszczeniu nieprzyjaciela. Za ich sprawą zwiększamy mnożnik punktów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja oferuje kilka wariantów rozgrywki. Jest to Deadline (musimy w nim nabić jak najwięcej punktów w ciągu trzech minut posiadając nieograniczoną liczbę żyć), King (nasz statek musi się poruszać od jednej bezpiecznej strefy do drugiej; posiadamy tylko jedno życie i nie mamy żadnych bomb na wyposażeniu), Evolved (staramy się nabić jak najwięcej punktów bez ograniczeń czasowych, lecz z czterema życiami), Pacifism (nie możemy strzelać, przeciwników eliminujemy przelatując przez kolejne bramy), Waves (zmagamy się z falami rakiet) oraz Sequence (dwadzieścia plansz, każdą z nich musimy przejść w trzydzieści sekund).

Dostępne są także tryby wieloosobowe. Zarówno kooperacja, jak i rywalizacja. Grać można w maksymalnie cztery osoby. Dla największych wymiataczy przygotowano również sieciowe rankingi.

Wideo - Geometry Wars: Retro Evolved 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper