Gekido: Kintaro's Revenge

Gekido: Kintaro's Revenge

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PS4 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Naps Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.03.2018
Europa:
22.03.2018
Producent:
Naps Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.03.2018
Europa:
22.03.2018

Gekido: Kintaro's Revenge - opis gry

Gekido: Kintaro’s Revenge to chodzona bijatyka wyprodukowana i wydana przez studio Naps Team. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Był on remasterem gry, która pierwotnie ukazała się na Game Boy Advance.

Kintaro’s Revenge to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części Gekido, która ukazała się tylko na PlayStation w 2000 roku. Głównym bohaterem jest Tetsuo, jedna z grywalnych postaci znanych z pierwowzoru. Po wypełnieniu zadania wraca on do domu swojego mistrza, a niedługo potem zostaje wysłany do leżącej na głębokiej prowincji wioski, gdzie mają miejsce różne niepokojące wydarzenia o paranormalnym charakterze, jak pojawienie się żywych trupów. Tetsuo musi tę sprawę zbadać.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Naps Team na pierwszy rzut oka przypomina klasyczne chodzone bijatyki ze złotej ery tego gatunku, czyli lat 90. Na przejście czeka tu pięć poziomów najeżonych niebezpieczeństwami, a podczas zmagań korzystamy z czterech przycisków: jeden odpowiada za atak pięścią, drugi za kopniak, trzeci za skok, a czwarty za bieg. Możemy także wcisnąć przyciski odpowiedzialne za cios pięścią i kopniak, by odpalić specjalny atak, choć zaznaczyć należy, że pozbawia nas on energii i użyć go można tylko, jeśli zdąży się ‘naładować’.

W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych tytułów w Gekido jest postawiony większy nacisk na eksplorację. Nasza postać może zaglądać do budynków i jaskiń, a także szukać przedmiotów (np. kluczy), bez których nie da się poczynić postępów.

Wersja na PlayStation 4 i Nintendo Switch oferuje kilka nowości względem pierwowzoru z GBA. Jest to nie tylko poprawiona oprawa graficzna i audio (w tym nowe cutscenki), ale też dwa nowe tryby (Survival i Relic Hunter) i multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób.

Wideo - Gekido: Kintaro's Revenge

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper