Okinawa Rush

Okinawa Rush

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sokaikan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.10.2021
Europa:
21.10.2021
Producent:
Sokaikan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.10.2021
Europa:
21.10.2021

Okinawa Rush - opis gry

Okinawa Rush to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Sokaikan. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Fabuła - Okinawa Rush

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Sokaikan posiada fabułę, lecz ma ona charakter głównie pretekstowy. Historia skupia się na Hiro Yashimie, mistrzu sztuk walk, którego dom zostaje zaatakowany pod jego nieobecność przez klan Czarnej Modliszki poszukujący pewnego zwoju. Intruzi nie znajdują cennego przedmiotu, w związku z czym zabijają żonę Yashimy i porywają jego dzieci. Główny bohater jest zmuszony w tej sytuacji je odbić.

Rozgrywka - Okinawa Rush

Pod względem rozgrywki Okinawa Rush przypomina klasyki ery sprzętów 16-bitowych jak seria Shinobi czy Strider. Założenia zabawy są proste, lecz gra dość wysoko stawia nam poprzeczkę. Przechodząc z punktu A do punktu B eliminujemy zastępy nieprzyjaciół, a na końcu planszy ścieramy się z bossem (zwykle sporawych rozmiarów). Do wyboru mamy trzy grywalne postacie różniące się parametrami, jednak sterowanie w każdym przypadku wygląda tak samo: dysponujemy dwoma podstawowymi atakami i skokiem (używać możemy nie tylko pięści, ale i broni).

Poszczególne plansze przejść musimy w odpowiednim czasie. Licznik nieubłagalnie odmierza sekundy do końca, jednakże przy checkpointach porozstawianych w różnych miejscach możemy zyskać dodatkowe pół minuty. Oprócz zwykłych leveli twórcy przygotowali również specjalne sekcje treningowe, które pozwalają podnieść potencjał podopiecznego, tj. zwiększyć jego staminę, dzięki której będzie mógł częściej korzystać z technik specjalnych. 

Okinawa Rush posiada dwa główne warianty rozgrywki: Story i Arcade. 

Wideo - Okinawa Rush

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper