BlazBlue: Cross Tag Battle

BlazBlue: Cross Tag Battle

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.7
NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.05.2018
Europa:
22.06.2018
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.05.2018
Europa:
22.06.2018

BlazBlue: Cross Tag Battle - opis gry

BlazBlue: Cross Tag Battle to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studio Arc System Works i wydana w Europie przez PQube. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Cross Tag Battle to kolejna odsłona serii BlazBlue, choć różni się ona dość znacząco od poprzedników, zarówno jeśli chodzi o system walki/mechanikę, jak i roster. W grze dostępnych jest czterdzieści postaci reprezentujących nie tylko uniwersum BlazBlue, ale też Persona, Under Night In-Birth i RWBY.

W Cross Tag Battle walki odbywają się z udziałem czterech postaci, choć na planszy znajdują się tylko dwie. Pomiędzy podopiecznymi można się swobodnie przełączać, a każda postać posiada swój pasek energii. Podczas starć korzystamy z pięciu przycisków odpowiedzialnych za słabszy atak, mocniejszy atak, crash assault/sweep, przełączanie się między postaciami i partner skill.

Cross Tag Battle to pierwsza odsłona, w której zaimplementowano Auto-Combo zwane tutaj Smart Combo, czyli combo odpalane jednym przyciskiem. Developer udostępnił także auto-run.

Starciom towarzyszą dwa wskaźniki, na które należy mieć wzgląd. Pierwszy to Heat gauge, który pozwala odpalać techniki specjalne. Drugi nazywa się z kolei Cross Gauge i pozwala wejść w stan, podczas którego do naszej postaci dołącza partner/partnerka, co pozwala razem okładać przeciwnika.

Produkcja Arc System Works oferuje kilka wariantów rozgrywki. Jest to Episode Mode (tryb fabularny, crossover czterech światów), Tactics Mode (ogarnianie nowych mechanik), Training Mode (tryb pozwalający szlifować umiejętności), Survival Mode (walka z niekończącą się falą przeciwników; gramy, dopóki nie przegramy), Gallery Mode (galerią z muzyką do słuchania i ilustracja do oglądania), Replay Mode (tryb, w którym możemy oglądać powtórki rozegranych walk) oraz Casual Lobby Mode, czyli sieciowy multiplayer z funkcjami społecznościowymi.

Wideo - BlazBlue: Cross Tag Battle

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper