Gears of War: Judgment

Gears of War: Judgment

Ocena wg platformy:

X360 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Epic Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
19.03.2013
Europa:
22.03.2013
Polska:
22.03.2013
Producent:
Epic Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
19.03.2013
Europa:
22.03.2013
Polska:
22.03.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Gears of War: Judgment
8.0
Recenzja gry: Gears of War: Judgment

Gears of War: Judgment - opis gry

Gears of War: Judgment jest czwartą, wydaną w 2013 roku odsłoną ekskluzywnej dla Xboksa 360 serii strzelanin TPP. Za deweloping gry tym razem odpowiada polskie studio People Can Fly, które wcześniej wyprodukowało choćby Painkillera i Bulletstorm.

W Judgment jesteśmy świadkami historii poprzedzającej oryginalną trylogię spod dłuta Epic Games. Linia fabularna ukazana została w postaci serii flashbacków ukazujących wydarzenia mające miejsce po zmasowanym ataku Locustów znanym w historii planety Sera jako Emergence Day. Pomiędzy poszczególnymi, pełniącymi rolę wyjaśnień misjami jesteśmy świadkami wojskowego sądu nad członkiem oddziału Kilo, Damonem Bairdem, któremu grozi kara śmierci za samowolne użycie pocisku typu Lightmass. W trakcie samej rozgrywki wcielamy się w jedną z czterech postaci wchodzących w skład Kilo Squad - wspomnianego Braida, Augustusa "The Cole Train" Cole'a, Sofię Hendrik i Garrona Padukka.

Rdzeń rozgrywki Judgment nie została poddany jakimś rewolucyjnym zmianom względem poprzednich odsłon serii. Wciąż mamy do czynienia ze brutalną strzelaniną TPP, w której bardzo istotnym elementem jest system osłon i umiejętne z niego korzystanie. Wśród nowości znajdziemy zorganizowane w postaci wyzwań misje Declassified i system ocen rozliczający nas za styl gry i przydzielający notę w przedziale od jednej do trzech gwiazdek. Ilość zdobytych gwiazdek przekłada się na dodatkowe skórki dla postaci i uzbrojenia. Deweloper zaproponował także trochę nowego sprzętu i kilku świeżych przeciwników w bestiariuszu. W trakcie gry postrzelamy m.in. z precyzyjnego karabinu Markiza i spotkamy na swojej drodze Ragera, który z cherlawego snajpera potrafi zmienić się w żywy taran.


People Can Fly wprowadziło też kilka zmian w popularnym multiplayerze. We wszystkich trybach - oprócz bazującego na fazie obrony i ataku OverRun - wcielamy się wyłącznie w żołnierzy COG. Wśród zupełnie nowych modeli rozgrywki pomijając wspomniane OverRun znajdziemy Jatkę będącą klasycznym deathmatchem i lekko zmodyfikowaną Hordę noszącą teraz nazwę Przetrwanie. Powrócił oczywiście także klasyczny dla Gearsów, zespołowy deathmatch.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Gears of War: Judgment

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper