Frozen Synapse

Frozen Synapse

6,7
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
PS3 6.3
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mode 7/Double Eleven
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.09.2014
Europa:
24.09.2014
Producent:
Mode 7/Double Eleven
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.09.2014
Europa:
24.09.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Frozen Synapse Prime (PS Vita)
9.0
Recenzja: Frozen Synapse Prime (PS Vita)

Frozen Synapse - opis gry

Frozen Synapse to strategia turowa wyprodukowana wstępnie przez studio Mode 7 na komputery osobiste, a następnie wydana w rozbudowanej formie na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita (za stworzenie nowej wersji odpowiadała ekipa Double Eleven).

Akcja Frozen Synapse rozgrywa się w dalszej przyszłości. Przejmujemy tutaj kontrolę nad oddziałem ruchu oporu, którego zadaniem jest obalić rząd trzymający za twarz obywateli. Gra oferuje nam do dyspozycji kampanię singlową z ciekawym wątkiem fabularnym oraz multiplayer.

 

Podczas rozgrywki kierujemy niewielkim oddziałem żołnierzy. Akcję przedstawia izometryczna kamera. Gra składa się z misji przeważnie polegających na zniszczeniu przeciwnika, ochranianiu celu bądź eskorcie. Bardzo duże znaczenie mają elementy otoczenia, które służą jako osłona przed ogniem nieprzyjaciela. Zrobienie z nich użytku jest niezwykle ważne, bowiem we Frozen Synapse potrzeba naprawdę niewiele by nasi podkomendni kopnęli w kalendarz. Żołnierze noszą z sobą różny ekwipunek, co ma związek z ich klasą. Różnią się oni oczywiście rodzajem uzbrojenia, ale także innymi cechami.

 

Batalie nie wyglądają tak jak w większości strategii turowych, czyli najpierw działamy my, a następnie oponent. Tutaj o czynnościach które wykonamy decydujemy w tym samym czasie co rywal, a następnie obserwujemy, jak rozwija się sytuacja. O wyniku starcia decyduje kilka czynników, np. pozycja lub kierunek wystrzału. Kampania oferuje ponad pięćdziesiąt misji, a do tego dochodzą również wieloosobowe potyczki, które możemy prowadzić przez internet. W multi znajdziemy pięć wariantów rozgrywki: Extermination (musimy wyeliminować przeciwnika), Secure (ochrona jakiegoś punktu na mapie), Disputed (zbieramy pudła, a następnie musimy z nimi uciec), Hostage (ochraniamy lub bierzemy zakładników) oraz Charge (natarcie; kto zajdzie dalej, wygrywa). Do wyboru mamy jeszcze dwie opcje: Light i Dark. Decydując się na ten pierwszy wariant widzimy przeciwnika przez cały czas trwania zmagań, przy drugim tylko gdy pojawia się w zasięgu naszego wzroku.

 

Wersja na sprzęty Sony jest bardziej rozbudowana względem oryginału. Nowością jest zmodyfikowany interfejs dostosowany do możliwości konsol, oprawa graficzna, rozbudowane funkcje sieciowe, a także specjalny tryb pozwalający w formie materiału video zapisywać przebieg batalii.

Wideo - Frozen Synapse

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper