Panzer General: Allied Assault

Panzer General: Allied Assault

6,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Petroglyph
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.10.2009
Europa:
21.10.2009
Producent:
Petroglyph
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.10.2009
Europa:
21.10.2009

Panzer General: Allied Assault - opis gry

Panzer General: Allied Assault to strategia turowa wyprodukowana przez amerykańskie studio Petroglyph Games i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji tylko na konsoli Xbox 360.

Panzer General: Allied Assault to strategia turowa w klimatach II wojny światowej. Do wyboru mamy kampanię nazistowskich Niemiec lub Stanów Zjednoczonych. Batalie toczą się na planszach o wymiarach 6x5. Rzędy po przeciwległych stronach planszy należą do stron konfliktu biorących udział w potyczce. Każde pole na niej ma przypisane innego rodzaju atrybuty, np. rzeka obniża atak, natomiast góry podbijają wskaźnik obrony.

Dalsza część tekstu pod wideo

System walki jest turowy. Każda tura jest natomiast podzielona na trzy części: Drawing, Operations i Combat. Na początku wyciągamy karty. Karty reprezentują jednostki oraz różnego rodzaju czynności, np. bombardowania lub ostrzał z artylerii. W talii możemy mieć ich maksymalnie dziesięć. Używać ich możemy dopóki, dopóty mamy na koncie tzw. punkty prestiżu.

Po wyciągnięciu kart dochodzi do starcia. Wysokość obrażeń zależna jest od kilku czynników, między innymi terenu oraz wsparcia towarzyszy broni znajdujących się obok. Można także sobie odpuścić jakiekolwiek ruchy w trakcie tury, jeśli czujemy taką potrzebę, albo poświęcić kartę by uzyskać inne korzyści. Jeśli przeciwnik przetrwa natarcie, może przeprowadzić kontratak. Zwycięzca potyczki otrzymuje zastrzyk morale oraz prestiżu (przegrany z kolei prestiż traci).

Na koniec kolejki zgarniamy punkty prestiżu ze znajdujących się pod naszą kontrolą pól. Bitwę wygrywamy po spełnieniu wyznaczonych przez grę wytycznych. Kampania singlowa składa się z dwunastu podstawowych misji i trzech bonusowych. Do tego dochodzi też multiplayer.

Wideo - Panzer General: Allied Assault

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper