Plants vs. Zombies

Plants vs. Zombies

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS3 7.9
X360 8.0
PS Vita 8.0
DS 8.0
Mobile 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PopCap Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Śr. czas:
12.5 godzin
Premiery
Świat:
08.09.2010
Europa:
09.09.2010
Producent:
PopCap Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Śr. czas:
12.5 godzin
Premiery
Świat:
08.09.2010
Europa:
09.09.2010

Plants vs. Zombies - opis gry

Plants vs. Zombies jest grą z gatunku tower defense wyprodukowaną i wydaną przez firmę PopCap Games na większość platform stacjonarnych i mobilnych. Plants vs. Zombies ukazało się Nintendo DS, PC, PlayStation 3, PS Vita, Xbox 360 oraz na komórki z systemami operacyjnymi iOS, Android i Windows Phone.

Plants vs. Zombies to produkcja z gatunku tower defense, której idea jest bardzo prosta - zadaniem gracza jest odpowiednie rozmieszczanie wieżyczek, które będą służyć jako obrona przed kolejnymi falami atakujących przeciwników. Tak właśnie wygląda to w Plants vs. Zombies, tyle że rolę wieżyczek obronnych pełnią roślinki, a napastników - hordy zombie. W praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane, głównie za sprawą ograniczonych zasobów, których można użyć. Każdy etap rozpoczynamy od postawienia kilku słoneczników, które co jakiś czas tworzą nowe słoneczka, a te z kolei można przeznaczyć na kupno kolejnych roślin. Tych oczywiście jest kilkadziesiąt rodzajów, każdy w innej cenie i o unikalnych dla siebie możliwościach. Oprócz tego można również skorzystać z kilku typów, które mają możliwości specjalne. Na przykład ziemniak powoduje, że przeciwnik musi poświęcić chwilę czasu na jego zjedzenie, przez co zostaje wystawiony na atak, a czosnek odstrasza przeciwnika, przez co przenosi się on na sąsiednią ścieżkę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nowe rodzaje roślinek to oczywiście nie jedyne urozmaicenie rozgrywki. Wraz z otrzymywaniem kolejnych możliwości obrony przed nieumarłymi pojawiają się nowe wyzwania, głównie w postaci niespotykanych wcześniej rodzajów przeciwników. Łącznie jest kilkanaście typów adwersarzy, każdy charakteryzuje się cechami szczególnymi im przypisanymi, wymaga innej taktyki, co sprawia, że rozgrywka nie staje się monotonna. Wersja na konsole, w przeciwieństwie do tej oryginalnej, która pojawiła się na iOS, otrzymała dodatkową atrakcję w postaci bonusowych minigier. Jest ich kilkadziesiąt  i mechaniką tylko w niewielkim stopniu przypominają to, co oferuje główna kampania. Dostępne są m.in. tryb odwracający zasady gry, w którym gracz wciela się w rolę zombie i atakuje rośliny, czy Zen Garden -  szklarnia, w której można hodować roślinki, a następnie je sprzedawać. Deweloper pomyślał także o możliwości jednocześnej zabawy dwóch osób przy jednej konsoli.

Oprawa audio-wizualna w  Plants vs. Zombies prezentuje się bardzo dobrze. Komiksowy styl oraz oryginalny design są mocną stroną tej produkcji, podobnie zresztą jak przezabawna muzyka autorstwa Laury Shigihara.

Wideo - Plants vs. Zombies

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper