New Little King's Story

New Little King's Story

6,7
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Marvelous Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Ekonomiczna,   RPG akcji
Śr. czas:
28 godzin
Premiery
Świat:
03.2012
Europa:
09.2012
Producent:
Marvelous Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Ekonomiczna,   RPG akcji
Śr. czas:
28 godzin
Premiery
Świat:
03.2012
Europa:
09.2012

New Little King's Story - opis gry

New Little King's Story to gra strategiczna, która została wydana przez firmę Konami wyłącznie na PlayStation Vita. Tytuł trafił do sprzedaży w 2012 roku i stanowi interesującą kombinację elementów znanych ze strategii czasu rzeczywistego oraz gier cRPG.

Fabuła gry koncentruje się wokół Corobo, władcy Alpoko. Pewnego dnia jego ziemie zostają najechane przez bezwzględne potwory, które porywają siedem księżniczek zamieszkujących królestwo. Zadaniem Corobo jest nie tylko odbicie należących do niego terenów, lecz również uratowanie księżniczek z rąk przeciwnika. Na szczęście nie jest sam, gdyż w wykonaniu zadania pomaga mu grupa lojalnych żołnierzy.

Dalsza część tekstu pod wideo

W trakcie rozgrywki wcielamy się w Corobo, który ze względu na niską ilość energii życiowej i niewielkie obrażenia zadawane oponentom, musi zdawać się na swoich podwładnych. Ci potrafią nie tylko rozprawiać się z oponentami, lecz także wchodzić w interakcję z otoczeniem, by tworzyć dodatkowe przejścia, zbierać skarby, a także na nowo poszerzać strefę wpływów królestwa. Alpoko obejmuje bowiem niewielki obszar, jednak świat gry jest znacznie większy (odzyskując panowanie nad kolejnymi jego rejonami, zapewniamy sobie zaplecze ekonomiczne oraz dostęp do nowych jednostek). W miarę postępów gracz może budować specjalne konstrukcje, dzięki którym możliwe jest udoskonalanie umiejętności podążających za nim żołnierzy, co ma bezpośrednie przełożenie na ich efektywność w starciach z wrogiem.

Oprócz standardowego mięsa armatniego, na naszej drodze stają przede wszystkim bossowie, gdyż ich pokonanie stanowi gwarancję odzyskania konkretnego skrawka terenu. Po uratowaniu księżniczki może ona podążać za Corobo, by wspierać jego armię swoimi indywidualnymi zdolnościami. Całości dopełnia przyjazna dla oka, kolorowa oprawa graficzna i łatwo wpadająca w ucho warstwa muzyczna.

Wideo - New Little King's Story

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper