FlatOut

FlatOut

7,6
47 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS2 7.4
XBOX 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bugbear Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.11.2004
Europa:
05.11.2004
Producent:
Bugbear Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.11.2004
Europa:
05.11.2004

FlatOut - opis gry

FlatOut to pierwsza odsłona w serii gier skupionych na wyścigach samochodów w konwencji "destruction derby". Kolizje wozów są tutaj tak samo istotne jak odpowiednie wchodzenie w zakręty i hamowanie. FlatOut pojawiło się na rynku europejskim w listopadzie 2004 roku. Gra została wydana na PC, PS2 oraz Xboksa przez Empire Interactive.

Bugbear Entertainment postawiło w FlatOut na arcade'owy charakter rozgrywki - fizyka jazdy samochodami nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Tytuł wyróżnia się natomiast drobiazgowym oddaniem zachowania wozów przy kraksach. Auta przy zderzeniu zachowują się w wiarygodny sposób - deweloperzy oddali większość sił działających na pojazd przy kolizji. Gra uwzględnia kąt z jakiego pada uderzenie i szczegółowo przedstawia zniszczenia samochodów (gięta blacha, odpryski lakieru itd). Narażony przy zderzeniach jest również sam kierowca - zawodnik może po prostu wylecieć przez przednią szybę wozu. W tym przypadku Bugbear Entertainment wykorzystało technikę "szmacianej lalki" (Ragdoll) - postać zostaje katapultowana z wozu i miota się za każdym razem  w odmienny sposób. Tor lotu i animacja kierowcy obliczana jest w czasie rzeczywistym - nie jest tylko sztywno ustaloną animacją. W kilku miejscach gracz musi wykorzystać fakt, że kierowca może wypaść przez przednią szybę wozu (np. przy specjalnych wyzwaniach, gdzie konieczne jest wyrzucenie zawodnika na określoną odległość.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Wyścigowe zmagania odbywają się w FlatOut w otwartej przestrzeni lub na arenach. Do dyspozycji gracza są również "deathmatche" w konwencji destruction derby. W tym przypadku ścieramy się z 7 oponentami sterowanymi przez SI na specjalnym stadionie. Wygrywa osoba, która utrzyma swój samochód w stanie sprawności do końca zawodów.

 

FlatOut sprzedało się na tyle dobrze, że zagwarantowało to powstanie kolejnych odsłon w serii. We FlatOut 2 można jeździć znacznie większą ilością samochodów.

 

W lutym 2013 roku Bugbear Entertainment obwieściło światu, że grupa pracuje nad nowym tytułem w konwencji destruction derby.

Wideo - FlatOut

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper