FlatOut 2

FlatOut 2

7,9
50 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
PS2 7.9
XBOX 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bugbear Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
30.06.2006
Europa:
30.06.2006
Producent:
Bugbear Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
30.06.2006
Europa:
30.06.2006

FlatOut 2 - opis gry

FlatOut 2 to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana przez fińskie studio Bugbear Entertainment z myślą o komputerach, PlayStation 2 i Xboxie. Tak jak w przypadku pierwowzoru, główną atrakcją sequela była tzw. fizyka “szmacianej lalki”, której podlegał kierowca wyrzucony z samochodu przy większej stłuczce (przez to gra była zresztą ocenzurowana w kilku krajach).

Trzonem rozgrywki jest tryb kariery, w którym do wyboru mamy trzy rodzaje wyścigów (Derby, Race, Street), a te podzielone są dodatkowo na trzy poziomy ‘zaawansowania’. W Derby np. otrzymujemy na starcie stary, zdezelowany samochód, ale z czasem, wraz z osiąganymi postępami, zarabiamy kasę umożliwiającą kupno lepszych maszynek. Co więcej, możemy je też tuningować. Każdy poziom oferuje innego rodzaju zawody: począwszy od zwyczajnych wyścigów, a skończywszy na bardziej wymyślnych konkurencjach. Warto napomknięcia jest to, że podczas wyścigu możemy demolować otoczenie. Patent ten nie tylko cieszy oko, ale jest wręcz wymagany - bez niego bowiem nie mamy dostępu do nitro. Według twórców, obiektów, które możemy rozpirzyć, znajdziemy we FlatOut 2 tysiące.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Poza wyścigami czekają na nas także inne atrakcje - mianowicie dwanaście minigier, w których pierwsze skrzypce gra kierowca. Tutaj egzamin zdaje fizyka “szmacianej lalki”. Wytyczne, co musimy zrobić mogą być różne, choć poziom absurdu często jest ten sam - może chodzić o zbicie kręgli nieszczęśnikiem, trafienie w odpowiednie miejsce na planszy, przelot przez płonące obręcze itd. Kierowca, kiedy znajduje się w powietrzu, nie jest całkowicie bezużyteczny. Na różne sposoby możemy nim jeszcze pokierować i dzięki dostępnym w tych sytuacjach ‘akrobacjom’ uczynić lot bardziej efektywnym.

 

Gra oprócz licznych atrakcji dla jednego gracza oferuje również sieciowy multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób. Dostępny jest on (/był) na każdej z wymienionych wyżej platform.

Wideo - FlatOut 2

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper