Initial D: Special Stage

Initial D: Special Stage

5,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega Rosso
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.06.2003
Producent:
Sega Rosso
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.06.2003

Initial D: Special Stage - opis gry

Initial D: Special Stage to gra wyścigowa wyprodukowana przez Sega Rosso i wydana przez Segę na PlayStation 2. Tytuł bazował na popularnej mandze autorstwa Shuichiego Shigeno, która ukazywała się przez blisko dwadzieścia lat.

Initial D: Special Stage to rozbudowana wersja wydanego wcześniej na automatach Initial D: Arcade Stage.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra oferuje dwa główne warianty rozgrywki. Pierwszy to arcade, w którym naszym zadaniem jest zdobyć tytuł najszybszego człowieka w prefekturze Gunma. Na starcie do wyboru otrzymujemy pewną liczbę samochodów znanych japońskich producentów (między innymi Honda, Toyota, Nissan). Oczywiście nie ograniczamy się do jednego auta - z czasem możemy mieć ich więcej. Jeżdżąc po Gunma napotykamy innych kierowców gustujących w nielegalnych wyścigach, z którymi możemy rywalizować. Zwycięstwo pozwala zdobywać punkty, a te można potem wydać na nowe części.

 

Tutejsze danie główne to jednak tryb fabularny. Tak jak w mandze, tak i w grze śledzimy perypetie młodego dostawcy tofu Takumiego Fujiwary, który marzy o tym, by zostać kierowcą wyścigowym. Fabuła w Initial D: Special Stage jest podzielona na swego rodzaju misje, które odpowiadają z grubsza (choć nie zawsze) wydarzeniom, jakie fani mogą znać z dzieła Shigeno. Pomiędzy kolejnymi wyzwaniami raczeni jesteśmy cutscenkami, a w trakcie wyścigów komentarzami bohaterów.

 

Model jazdy jest, jak można się spodziewać, zręcznościowy i gra wymaga od nas, byśmy nauczyli się driftować. Wyścigom przygrywają licencjonowane kawałki japońskich wykonawców reprezentujące styl pokrewny muzyce eurobeat.

Wideo - Initial D: Special Stage

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper