Flashback

Flashback

8,5
79 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.3
PC 9.2
PS4 6.6
XONE 8.0
SNES 8.3
SMD 8.6
AMIGA 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Delphine Software International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
Delphine Software International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Flashback - opis gry

Flashback to dwuwymiarowa gra przygodowa (określana też jako “cinematic platformer”) wyprodukowana przez francuskie studio Delphine Software i wydana przez U.S. Gold na wiele różnych platform, w tym Amigę, PC, Super Nintendo i Segę Mega Drive. Tytuł w momencie premiery spotkał się pozytywnym odzewem, co zaowocowało powstaniem sequela pt. Fade to Black.

Akcja gry toczy się w dalekiej przyszłości - konkretnie w połowie XXII wieku. Głównym bohaterem jest Conrad B. Hart, facet, który rozbił się na obcej planecie uciekając spod jarzma wrogo nastawionych kosmitów. Jego problemem jest nie tylko to, że znalazł się w kompletnie nieznanym dla siebie miejscu, ale też całkowita utrata pamięci...

Dalsza część tekstu pod wideo

Flashback rozwija formułę Another World, innej znanej gry Delphine Software. Mamy tu do czynienia ze scrollowanym platformerem, w którym rozgrywka polega na pokonywaniu przeszkód, walczeniu z przeciwnikami i rozwiązywaniu zagadek. We Flashback postawiono jednak większy nacisk na eksplorację.

Conrad potrafi biegać, skakać, wspinać się, zwisać z krawędzi, a także podnosić przedmioty leżące na ziemi. Umiejętności te przydają się podczas eksplorowania obcej planety i w trakcie sekcji zręcznościowych. Istotna jest też walka - główny bohater posiada pistolet z nieograniczoną ilością amunicji oraz osłony pozwalające unikać ataków (swoją drogą mogą się wyczerpać i w takich sytuacjach należy je naładować w specjalnie do tego celu stworzonych miejscach). Większość lokacji zawiera jakieś niebezpieczeństwa, ale odwiedzimy też bezpieczniejsze miejscówki, w których trzeba będzie prowadzić konwersacje z napotykanymi NPC-ami, wyciągać od nich kluczowe dla zmagań protagonisty informacje i zająć się rozwiązywaniem łamigłówek.

Flashback różnił się nieco w zależności od wersji. W tych wydanych na płytach CD pokuszono się o wstawki CG, a gdzieniegdzie także o voice-acting. Było też kilka innych, mniejszych zmian.

Wideo - Flashback

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper