Fade to Black

Fade to Black

7,2
28 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Delphine Software International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
24.06.1996
Europa:
07.1996
Producent:
Delphine Software International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
24.06.1996
Europa:
07.1996

Fade to Black - opis gry

Fade to Black to gra action-adventure wyprodukowana przez francuskie studio Delphine Software i wydana przez Electronic Arts na PlayStation w 1996 roku. W planach były także wersje na Segę Saturn i Nintendo 64, ale ostatecznie zostały one skasowane. Fade to Black to kontynuacja wydanego w 1992 Flashback.

Głównym bohaterem gry jest Conrad Hart. We Flashback zniszczył on planetę wrogo nastawionych obcych zwanych Morphs i hibernował się w swoim statku, który zaczął dryfować bez celu w przestrzeni kosmicznej. Mija jednak pół wieku i dawni wrogowie mają okazję, by się zrewanżować. Hart zostaje odnaleziony, schwytany i osadzony w mieszczącym się na księżycu więzieniu zwanym New Alcatraz. Wkrótce udaje mu się co prawda wyrwać dzięki pomocy tajemniczych Starożytnych, ale tak naprawdę nie wie czy może im zaufać. Jego zadaniem jest teraz nie dopuścić do inwazji Morphs.

Fade to Black, w przeciwieństwie do Flashback, jest w pełni trójwymiarowe - z polygonów zbudowane są zarówno modele postaci, jak i otoczenie. Kamera pokazuje akcję z różnych stron, ale przeważnie śledzi nasze poczynania ustawiając się za plecami podopiecznego. Conrad ma do dyspozycji różne bronie, które posiadają magazynki z nieograniczoną ilością amunicji. Podczas swojej misji będzie musiał walczyć ze strażnikami, robotami i innymi wynalazkami Morphs. Co warto dodać, napotykani przeciwnicy, pomimo wieku samej gry, mogą się poszczycić niezgorszym A.I., starając się nas załatwić niekiedy wykorzystując podstęp.

Conrad posiada też inne umiejętności. Potrafi skakać, wspinać się i kucać. Kucanie przydaje się przy unikaniu wrogich ataków, bowiem twórcy pozbawili nas możliwości strafe’owania. Pozostałe zdolności mogą natomiast pomóc przy poszukiwaniu ukrytych pomieszczeń,

Fade to Black oferuje dwa zakończenia.

Wideo - Fade to Black

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper