Another World

Another World

9,0
93 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
GBA 8.7
SNES 8.0
SMD 9.0
AMIGA 9.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Delphine Software International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Producent:
Delphine Software International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992

Another World - opis gry

Another World to dwuwymiarowa gra przygodowa wyprodukowana przez francuskie studio Delphine Software i wydana przez U.S. Gold m.in. na Amigę, PC, SNES-a, Segę Mega Drive i Game Boy Advance. Tytuł spotkał się w momencie premiery z bardzo ciepłym przyjęciem mediów i graczy, zwłaszcza za sprawą rozmaitych filmowych naleciałości.

Głównym bohaterem gry jest Lester, młody genialny fizyk, który podczas swojego eksperymentu zostaje nagle przeniesiony do nieznanego obcego świata. Od samego początku nie ma tam lekko. Po pewnych początkowych perypetiach związanych z miejscową fauną wpada on bowiem w ręce humanoidalnych istot, które wtrącają go do podziemnego więzienia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zadaniem Lestera będzie poradzić sobie w zupełnie nowym miejscu, w czym pomoże mu poznany w kazamatach tubylec. Rozgrywka w Another World polega na omijaniu przeszkód, strzelaniu i rozwiązywaniu zagadek. Świat gry składa się z rozmaitych miejscówek, a wiele z nich zawiera wyzwania, w których istotną rolę odgrywa zrobienie użytku z unikalnych elementów otoczenia.

W produkcji Delphine Software nie brakuje walki. Lester na początku gry zdobywa pistolet, który posiada dwie funkcje: wystrzeliwuje energetyczne pociski (jeśli przytrzymamy dłużej przycisk odpowiedzialny za strzał będzie on jeszcze potężniejszy) oraz tworzy osłonę chroniącą głównego bohatera przed niektórymi atakami. Większość przeciwników posiada to samo wyposażenie i umiejętności co nasz podopieczny, dlatego starcia z nimi wymagają od nas strategicznego podejścia i większego pomyślunku. Zwłaszcza, że niewiele trzeba by kopnąć tu w kalendarz.

Lester i jego kolega nie są wytrzymali. Jakiekolwiek obrażenia powodują ich natychmiastowy zgon. W grze -- w zależności od wersji -- zaimplementowano system kodów i checkpointy, co w razie czego pozwala nam kontynuować zmagania bez potrzeby rozpoczynania wszystkiego od nowa.

Wideo - Another World

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper