The Lost Vikings

The Lost Vikings

8,1
51 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
GBA 8.3
SNES 8.3
SMD 8.0
AMIGA 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Silicon & Synapse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Śr. czas:
29 godzin
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Producent:
Silicon & Synapse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Śr. czas:
29 godzin
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992

The Lost Vikings - opis gry

The Lost Vikings to platformer z elementami gry logicznej wyprodukowany przez Silicon & Synapse (później Blizzard Entertainment) i wydany przez Interplay Entertainment na komputery PC i Amiga, SNES-a, Sege Mega Drive oraz -- to już po dekadzie do premiery oryginału -- także na Game Boy Advance.

Fabuła kręci się wokół trzech tytułowych “zagubionych wikingów”, których pewnego razu porywa Tomator, władca kosmicznego imperium potrzebujący nowych atrakcji do swojego międzygalaktycznego zoo. Owi wikingowie (Erik, Olaf, Baleog), nie godząc się na ten los, postanawiają uciec, jednak droga prowadząca do domu nie będzie łatwa. Przeszkodzą im nie tylko mniej lub bardziej cudaczne istoty, ale również szereg innych trudności.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Lost Vikings to scrollowany, dwuwymiarowy platformer. Gra podzielona jest na levele, podczas których kierujemy poczynaniami trzech wspomnianych wyżej bohaterów. Każdy z nich posiada jakąś specjalną zdolność. Erik jest szybszy od pozostałych i potrafi skakać, może też staranować coś swoim hełmem, Baleog ma do dyspozycji miecz i łuk, którym jest w stanie przełączać znajdujące się w oddali przyciski, a Olaf dzierży tarczę, która służy do odbijania ataków, szybowania albo ewentualnie robi za podwyższenie umożliwiające innym dostanie się w normalnie niedostępne miejsce.

Podczas rozgrywki kierujemy tylko jednym wikingiem, ale w każdej chwili możemy się przełączyć na kogoś innego (zwrócić należy jednak uwagę, iż pozostała dwójka zostaje wtedy na swoim miejscu narażona na ataki, toteż musimy mieć na względzie jej bezpieczeństwo). Każdy wiking ma swój inwentarz z ograniczoną ilością miejsca oraz trzy punkty informujące o stanie zdrowia - utrata wszystkich oznacza, że musimy rozpoczynać level od nowa, nawet jeśli w kalendarz kopnął tylko jeden podopieczny.

Wideo - The Lost Vikings

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper