Heart of Darkness

Heart of Darkness

8,2
91 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PSone 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Amazing Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
31.07.1998
Europa:
31.07.1998
Producent:
Amazing Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
31.07.1998
Europa:
31.07.1998

Heart of Darkness - opis gry

Heart of Darkness to platformer (konkretnie gatunek określany było ‘cinematic platformer’) wyprodukowany przez Amazing Studio i wydany przez Infogrames na PC i PlayStation. Przy grze czuwał Erich Chahi, francuski game designer odpowiedzialny m.in. za kultowe Another World.

Głównym bohaterem gry jest Andy, chłopak, który lubi konstruować różne wynalazki (niekoniecznie lubiąc przy tym szkołę) i bawić się ze swoim psem o imieniu Whiskey. Pewnego dnia dochodzi jednak do separacji obu przyjaciół. Czworonóg, podczas zaćmienia słońca, zostaje porwany przez istoty zwane Dark Souls, a protagonista, nie bacząc na możliwe niebezpieczeństwa, rusza mu na ratunek, używając statku kosmicznego własnej roboty.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gracz, wcielając się w postać Andy’ego, ma do dyspozycji różne umiejętności. Kierowana przez niego postać może biegać, skakać, wspinać się, pływać i wykonywać kilka innych tego typu czynności. Rozgrywka ma charakter liniowy - po zaliczeniu jednej sekcji automatycznie następuje przeniesienie do następnej. Zmagania kręcą się wokół kilku czynności, czyli unikaniu przeszkód, walce z przeciwnikami i rozwiązywaniu łamigłówek. Mimo na pozór przyjaznej otoczki tytuł zawiera wiele wymyślnych scen śmierci głównego bohatera.

 

Andy ma do dyspozycji kilka pukawek, które pomagają mu w razie starć z oponentami, choć czasem zdarza się, że zostaje całkowicie pozbawiony sprzętu i musi bardziej wykazać się zręcznością, a nie walecznością. Oprócz tego ma on też magiczną energię mogącą dwojako wpłynąć na drzewa - zniszczyć je lub doprowadzić do ich rozrośnięcia.

 

Heart of Darkness w momencie premiery mogło pochwalić się ładnymi pre-renderowanymi wstawkami filmowymi oraz ścieżką dźwiękową nagraną przez orkiestrę - była to jedna z pierwszych gier mogących poszczycić się czymś takim.

Wideo - Heart of Darkness

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper