Suikoden II

Suikoden II

8,8
135 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
17.12.1998
Europa:
28.07.2000
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
17.12.1998
Europa:
28.07.2000

Suikoden II - opis gry

Pierwsza odsłona Suikoden została przyjęta bardzo gorąco nie tylko w Japonii, ale również w Europie. Na taki stan rzeczy złożył się ogromny sukces Final Fantasy VII od Squaresoftu, które równocześnie rozbudziło ciekawość graczy na całym świecie, którzy wcześniej nie znali gatunku jRPG. W efekcie cały nakład pierwszego Suikoden wyprzedawał się w sklepach na pniu. Logicznym posunięciem w takiej sytuacji było wydanie sequela.

Yoshitaka Murayama zabiera nas w Suikoden II ponownie do tego samego świata, który poznaliśmy w pierwszej odsłonie serii. Tym razem jednak akcja rozgrywa się w innym regionie - w City States of Jowston. Główny bohater, jego przyjaciel Jowy oraz siostra, są świadkami inwazji Kingdom of Highland na obywateli City States of Jowston. Rozpoczyna się walka o przetrwanie tego państwa. Centralną częścią scenariusza będzie tym razem postać Jowy'ego, który posiada komplementarny Prawdziwy Run w stosunku do głównego bohatera. Przyjaciele wkrótce stają po przeciwnych stronach barykady.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Suikoden II ulepszono grafikę w stosunku do części pierwszej serii. Sprite'y bohaterów mają więcej klatek animacji w trakcie potyczek, a tła są bogatsze. Nadal jednak prawie cała oprawa wizualna składa się z grafiki 2D (jedynie podłoże w trakcie walk wykonano z polygonów), co wpływało w 1998 roku na anachroniczność wizualną opisywanej produkcji.

Co zbywa Suikoden II w zakresie grafiki, nadrabiane jest w aspektach bardzo rozbudowanej, wielowątkowej fabuły (ponownie naszym zadaniem jest pozyskanie zamku i zwerbowanie 108 wojowników do armii) oraz muzyki. Ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Miki Higashino, wymieniana jest do dzisiaj przez growych melomanów w grupie najlepszych soundtracków, jakie powstały w historii cyfrowej rozrywki (Higashino wykorzystała przy tworzeniu tej ścieżki dźwiękowej motywy m.in. z folkowej muzyki Irlandii, Chin oraz z muzyki celtyckiej).

Turowy system walki pozostał, oprócz kosmetycznych zmian, praktycznie w niezmienionej formie w stosunku do pierwszego Suikoden (gra nadal wyróżnia się bardzo krótkimi loadingami przed przejściem do ekranu potyczek). W Suikoden II rozbudowana została natomiast koncepcja walnych batalii, które nabrały znacznie bardziej strategicznego charakteru (gracz przemieszcza poszczególne jednostki na planszy ukazywanej z perspektywy lotu ptaka). Istotne zmiany w formule rozgrywki oraz oprawie wizualnej miały jednak nastąpić dopiero przy okazji Suikoden III.

Wideo - Suikoden II

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper