Mario Kart Wii

Mario Kart Wii

8,1
69 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
10.04.2008
Europa:
11.04.2008
Polska:
11.04.2008
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
10.04.2008
Europa:
11.04.2008
Polska:
11.04.2008

Mario Kart Wii - opis gry

Mario Kart Wii jest grą wyścigową stworzoną przez studio Nintendo EAD i wydaną przez samo Nintendo w kwietniu 2008 roku na konsolę Wii. Mario Kart Wii jest kolejną odsłoną szalonych wyścigów z udziałem najsłynniejszych postaci świata Nintendo, które na konsolach stacjonarnych towarzyszy graczom od czasu pierwszej części na platformę Super NES.

W kwestii trybów zabawy deweloper nie zdecydował się na żadną rewolucję. Standardowo w głównym menu jest podział na opcje przeznaczone dla jednego gracza, jak i dla kilku osób (Multiplayer - zarówno lokalnie, jak online). Samotnym graczom oddano do dyspozycji najważniejszy tryb Grand Prix, a oprócz niego doskonale wszystkim znane z poprzednich części Time Trial (jazda na czas), VS Race (zabawa na ustalonych przez siebie warunkach) oraz Battle (walka na arenie w dwóch dostępnych konfiguracjach rozgrywki). Gra rozwija skrzydła w trybie wieloosobowym. Mario Kart Wii, oprócz zabawy na podzielonym ekranie, oferuje po raz pierwszy w historii serii opcję grania online. Naraz może ścigać się ze sobą do dwunastu graczy, a na jednej konsoli mogą startować dwie osoby na podzielonym ekranie.

Główne mistrzostwa zostały podzielone na trzy klasy (50cc, 100cc oraz 150cc), które odpowiadają przy okazji poziomom trudności. Co ciekawe, w pierwszej klasie można jeździć tylko zwykłymi kartami, natomiast w 100cc do wyboru są tylko motory. W trybie Grand Prix po wybraniu odpowiadającej graczowi klasy, ląduje się w menu wyboru postaci. Przygotowano aż osiemnaście maskotek, z których część z początku jest niedostępna - trzeba je odkryć zaliczając kolejne wyścigi. W Mario Kart zawsze chodziło o współzawodnictwo z pozostałymi kierowcami. Pod tym względem nic się nie zmieniło, choć dzięki zwiększeniu ilości postaci biorących udział w wyścigu (z ośmiu do dwunastu) emocji jest jeszcze więcej. Trasom jak zwykle nie można zbyt wiele zarzucić, gdyż Nintendo dobrze wie, co zrobić, aby każda z nich przypadła graczom do gustu.

Mario Kart Wii prezentuje się bardzo ładnie, działa w sześćdziesięciu fps-ach (w trybie dla jednego gracza), ale z pewnością nie powala na kolana. Na plus należy zaliczyć ciekawy design większości plansz oraz starannie wykonane modele kierowców. Za oprawę muzyczną odpowiada duet japońskich kompozytorów Asuka Ota - Ryo Nagamatsu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Mario Kart Wii

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper