Europa Universalis III

Europa Universalis III

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Paradox Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
23.01.2007
Europa:
27.01.2007
Polska:
09.02.2007
Producent:
Paradox Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
23.01.2007
Europa:
27.01.2007
Polska:
09.02.2007

Europa Universalis III - opis gry

Europa Universalis III to strategia wyprodukowana przez dział deweloperski Paradox Interactive wydana 23 stycznia 2007 roku na terenie USA i 3 dni później na terenie Europy PC z systemem Windows i 10 lutego 2007 na Macintosha. Na terenie Polski, dzięki Cenega Poland, produkcja pojawiła się 9 lutego 2007 roku. 

Produkcja jest trzecią odsłoną znanej serii "grand strategy wargame", gdzie gracz wciela się w przywódcę państwa. Deweloper przy projektowaniu gry - tak jak przy innych odsłonach serii/spin-offach - starał się jak najwierniej oddać realia historyczne, co objawia się m.in. w dostępnych nacjach czy różnicach w technologiach. Gracz będzie mógł wcielić się w przywódcę takich państw jak Polska, Wielka Brytania czy Prusy, będąc w trakcie gry świadkiem prawdziwych wydarzeń.

Mechanika rozgrywki opiera się na umiejętnym zarządzaniu dyplomacją, ekonomią oraz siłą militarną w sposób, który pozwoli stać się przywódcą najpotężniejszego państwa na świecie. Względem poprzedniej odsłony zdecydowano się na szereg mniejszych/większych poprawek jak np. przemodelowanie interfejsu, a inne zostały rozbudowane. Ponadto zdecydowano się na zaimplementowanie znanego z Crusader Kings systemu wpływowych osób z rodzin szlacheckich. Gracz może zapoznać się z tą mechaniką oraz zmianami w rozgrywce dla pojedynczego gracza albo trybie wieloosobowym przy wykorzystaniu Internetu/sieci lokalnej.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia umiejscowiona w okresie od 1453 roku (upadek Konstantynopolu) do 1792 roku. Gracz wciela się w przywódcę jednej z 250 dostępnych nacji i stara się przy pomocy różnych środków stać się najpotężniejszym przywódcą.

Produkcja spotkała się z cieplejszym odbiorem zyskując noty na średnim poziomie 83 procent na portalu Metacritic. Gra doczekała się kontynuacji, która to ujrzała światło dzienne w 2013 roku.

Wideo - Europa Universalis III

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper