Europa Universalis: Rzym

Europa Universalis: Rzym

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Paradox Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
15.04.2008
Europa:
18.04.2008
Polska:
11.06.2008
Producent:
Paradox Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
15.04.2008
Europa:
18.04.2008
Polska:
11.06.2008

Europa Universalis: Rzym - opis gry

Europa Universalis: Rome (u nas wydana jako Europa Universalis: Rzym) to strategia wyprodukowana przez deweloperski oddział Paradox Interactive wydana 15 kwietnia 2008 roku na świecie i 3 dni później na terenie Europy na PC z systemem Windows i w lipcu 2008 - dzięki Virtual Programming - na Mac OS X. W Polsce produkcja pojawiła się 11 czerwca 2008 roku, a jej dystrybucją zajęła się Cenega Poland.

Produkcja jest spin-offem serii Europa Universalis, który to w odróżnieniu od większości gier studia umiejscowiony jest w czasach starożytnych. Przy tym, podobnie jak w trakcie tworzenia innych produkcji z tego gatunku, deweloper starał się jak najwierniej odwzorować panujące wtedy realia jak i nacje.

Pod względem mechaniki rozgrywki produkcja nie różni się zbytnio od głównych odsłon Europa Universalis. Gracz zatem wciela się w przywódcę wybranej nacji i poprzez odpowiednie balansowanie polityką, ekonomią oraz siłami wojskowymi stara się zostać najbardziej wpływowym przywódcą. Wśród czynników o które należy dbać są m. in. religia, handel oraz dyplomacja. Z tą produkcją można zapoznać się w rozgrywce rywalizacyjnej do 32 osób albo kampanii dla pojedynczego gracza. W jej ramach gracz wybiera jedną z 53 dostępnych nacji (np. celtycką, rzymską), po czym zostaje rzucony w okres od 280 p.n.e. (Pierwsza Wojna Punicka) do 27 p.n.e. (początek najjaśniejszego okresu Imperium Rzymskiego).

Europa Universalis spotkała się z mieszanym odbiorem zyskując noty na średnim poziomie 73 procent. Produkcja - jeszcze w tym samym roku - doczekała się dodatku zatytułowanego Vae Victis. W 2019 - pod nazwą Imperator: Rome - rynek ujrzy kontynuacja pod-serii.

Wideo - Europa Universalis: Rzym

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper