Europa Universalis II

Europa Universalis II

8,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Paradox Interactive
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
20.11.2001
Europa:
20.11.2001
Polska:
12.12.2001
Producent:
Paradox Interactive
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
20.11.2001
Europa:
20.11.2001
Polska:
12.12.2001

Europa Universalis II - opis gry

Europa Universalis II to strategia wyprodukowana przez dział deweloperski Paradox Entertainment (późniejsze Paradox Interactive) i wydana przez Strategy First 20 listopada 2001 roku na PC z systemem Windows oraz w 2003 na komputery z Macintoshem. Na terenie Polski, dzięki CD Projekt, produkcja pojawiła się 12 grudnia 2001 roku. Planowano jeszcze wersję na Linuksa, ale ta finalnie się nie ukazała.

Produkcja jest drugą odsłoną serii strategi, których korzeni należy szukać w stworzonej przez Target Games serii Svea Rike. W tym przypadku deweloper zdecydował się na poszerzenie obszaru gry (obejmuje on cały świat), starając się przy tym dochować wierności realiom historycznym - tak więc gracz będzie mógł wcielić się w przywódcę takich państw jak Polska, Wielka Brytania czy Prusy, będąc w trakcie gry świadkiem prawdziwych wydarzeń.

Mechanika rozgrywki opiera się na umiejętnym zarządzaniu dyplomacją, ekonomią oraz siłą militarną w sposób, który pozwoli stać się przywódcą najpotężniejszego państwa na świecie. Gracz może zapoznać się z tą mechaniką w rozgrywce dla pojedynczego gracza albo trybie wieloosobowym przy wykorzystaniu Internetu/sieci lokalnej.

W ramach kampanii gracz ma do wyboru dwa warianty:

  • Pierwszy z nich, wiernie traktujący realia historyczne, osadzony w okresie od końca 1419 roku do 1820 roku. W jego trakcie gracz będzie mógł wcielić się w przywódcę jednego ze 180 dostępnych państw i na drodze odpowiedniego zarządzania siłą militarną/dyplomacją/ekonomią, stać się przywódcą potężnego państwa.
  • "Fantasy Scenario", w ramach którego opowiedziana jest wizja nieskolonizowanej Ziemi, a do wyboru jest zaledwie 8 cywilizacji.

Produkcja, podobnie jak pierwsza odsłona serii, spotkała się z ciepłym odbiorem zyskując noty na średnim poziomie 70-75 procent, a dodatkowo była nominowana w ramach kategorii na najlepszą strategię, którą to przegrała na rzecz Freedom Force. Dodatkowo, z racji prostoty w wykonaniu, doczekała się licznych modyfikacji.

Wideo - Europa Universalis II

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper