Earth Defense Force: World Brothers

Earth Defense Force: World Brothers

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC -
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yuke's
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
24.12.2020
Europa:
27.05.2021
Producent:
Yuke's
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
24.12.2020
Europa:
27.05.2021

Earth Defense Force: World Brothers - opis gry

Earth Defense Force: World Brothers to strzelanina wyprodukowana przez studio Yuke's (we współpracy z Sandlot) i wydana przez D3 Publisher. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. World Brothers to spin-off serii Earth Defense Force.

Fabuła - Earth Defense Force: World Brothers

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła, podobnie jak w głównych odsłonach EDF, nie odgrywa specjalnie ważnej roli, służąc raczej za pretekst do podjęcia działań. Akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości. Ma ona unikatową cechę - jest wokselowa, tj. otoczenie i postacie zbudowane są z mniejszych i większych sześcianów (jak w Minecrafcie). Wiele innych kwestii pozostało jednak bez zmian. Ludzkości znów zagrażają kosmici, a tych powstrzymać może tylko specjalny oddział Earth Defense Force.

Rozgrywka - Earth Defense Force: World Brothers

Trzon rozgrywki jest w gruncie rzeczy taki sam jak w numerowanych odsłonach cyklu. Earth Defense Force: World Brothers to strzelanina TPP, w której kierujemy żołnierzami walczącymi z kosmitami w postaci olbrzymich owadów. Gra posiada strukturę questową - przed rozpoczęciem misji, a tych jest wiele, wybieramy czterech wojaków, pomiędzy którymi można się swobodnie przełączać. Postacie różnią się natomiast klasą i wyposażeniem - i jeśli o to chodzi, World Brothers oferuje największy wybór w tej dziedzinie. W grze pojawia się mnogość broni i klas ze wszystkich wcześniejszych części - począwszy od pierwowzoru a skończywszy na spin-offach.

W trakcie kampanii odwiedzamy najróżniejsze zakątki świata: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Japonię czy Egipt. Gra pozwala nam także werbować niektóre spotykane postacie i przyjmować je w szeregi EDF. Twórcy przygotowali łącznie ponad setkę takich rekrutów. 

W grze pojawia się również wielu przeciwników, który powinni być znani fanom cyklu, choć tym razem wykonani są w nowym stylu graficznym. Na uwagę zasługuje także mocno zniszczalne otoczenie - jedna z charakterystycznych cech EDF. 

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper