Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons

7,1
61 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.6
PC 6.9
PS4 6.7
XONE 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mojang
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.05.2020
Europa:
26.05.2020
Polska:
26.05.2020
Producent:
Mojang
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.05.2020
Europa:
26.05.2020
Polska:
26.05.2020

Recenzja redakcji

Minecraft Dungeons – recenzja gry. Wyzwanie dla każdego
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Minecraft Dungeons – recenzja gry. Wyzwanie dla każdego
NS PC PS4 XONE

Minecraft Dungeons - opis gry

Minecraft Dungeons to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Mojang. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego rozgrywka była inspirowana klasycznymi dungeon crawlerami.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Minecraft Dungeons posiada fabułę, lecz ma ona charakter czysto pretekstowy. Fantastyczną krainę, gdzie toczy się akcja gry, terroryzuje czarnoksiężnik Arch-Illager. Niegdyś zwykły śmiertelnik, nad którym znęcali się jego wioskowi pobratymcy, a po odnalezieniu magicznego artefaktu groźny czarnoksiężnik, który porywa Bogu ducha winnych nieszczęśników mających pecha znaleźć się na jego drodze i bezlitośnie łupi miasta. Zadanie jest więc proste: powstrzymać antagonistę.

Rozgrywka

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Minecraft Dungeons to gra action-RPG inspirowana serią Diablo i innymi klasycznymi dungeon crawlerami. Tytuł ma w gruncie rzeczy niewiele wspólnego z właściwym Minecraftem. Nie ma tu bowiem budowania, kopania ani innych tego typu czynności. Sednem zabawy jest tutaj eksplorowanie nieliniowych i generowanych proceduralnie lochów wszelkiej maści - zarówno tych znajdujących na powierzchni, jak i tych zlokalizowanych pod ziemią. System walki jest oczywiście zręcznościowy. Gra oddaje do naszej dyspozycji najróżniejsze rodzaje oręża: sprawdzające się w starciach w zwarciu miecze, młoty czy topory, a także pozwalające razić nieprzyjaciół z dystansu łuki, kusze tudzież zaklęcia. Poza broniami możemy się też posługiwać artefaktami, przedmiotami, które ‘wyposażają’ naszą postać w specjalne zdolności. 

Jednym z założeń twórców było zaprojektowaniu rozgrywki przystępnej dla wszystkich. Nie uraczymy tu zatem wydumanych mechanik czy skomplikowanych systemów rządzących rozwojem postaci. Co z tym idzie, nie ma tu typowego dla gier RPG podziału na profesje. Jeżeli chcemy zmienić profil postaci, zmieniamy po prostu ekwipunek. Dodać jednak warto, że tradycyjnym z gromadzeniem doświadczenia i wskakiwaniem na wyższe levele jest w Minecraft Dungeons obecny.

Gra posiada tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób. W zależności od tego, z iloma osobami gramy, stopień trudności jest wyższy lub niższy. 

Wideo - Minecraft Dungeons

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper