Dragon Quest Builders 2

Dragon Quest Builders 2

7,3
11 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.0
PS4 9.0
XONE 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Inna,   Otwarty świat
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.12.2018
Europa:
12.07.2019
Polska:
12.07.2019
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Inna,   Otwarty świat
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.12.2018
Europa:
12.07.2019
Polska:
12.07.2019

Recenzja redakcji

Dragon Quest Builders 2 - recenzja gry. Wielka przygoda i klocki
9.0
Dragon Quest Builders 2 - recenzja gry. Wielka przygoda i klocki
NS PS4

Dragon Quest Builders 2 - opis gry

Dragon Quest Builders 2 to japońska gra RPG inspirowana Minecraftem wyprodukowana (we współpracy z Koei Tecmo) przez Square Enix. Tytuł w odróżnieniu od części pierwszej ukazał się tylko na PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Dragon Quest Builders 2 bazuje na rozwiązaniach znanych z części pierwszej. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z połączeniem japońskiego RPG-a i Minecrafta. O ile akcja poprzednika rozgrywała się w świecie znanym z pierwszej części Dragon Questa (przedstawiając alternatywną wersję dziejów), ‘dwójka’ rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w Dragon Quest II. Historia nie jest jednak główną atrakcją gry. Po pokonaniu Hargona, kapłana gotowego poświęcić swoje życie, by przyzwać boga zniszczenia, oraz Malrotha, właśnie owego boga, na świecie zapanował pokój, ale tymczasowo. Łeb podnoszą bowiem dawni pomagierzy Hargona, którzy mają zamiar dokończyć dzieła zniszczenia. W pierwszej kolejności na ich celownik trafiają buildersi, osoby dysponujące cudowną zdolnością budowania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka wygląda podobnie jak w poprzedniej części, co oznacza, że radykalnie różni się ona od głównych (numerowanych) odsłon serii Dragon Quest. Produkcja inspiruje się wspomnianym Minecraftem, stawiając przed nami zadanie zbierania materiałów i budowania z nich najrozmaitszych obiektów celem odbudowy zniszczonego świata. Każdy obiekt (z wyjątkiem samych postaci) jest zbudowany z sześcianów.

Główny bohater/bohaterka pewnego dnia trafia na tajemniczą bezludną wyspę z młodym Malrothem, który jednak stracił pamięć. Tam wkrótce odnajdują monument, z którego ku ich zdumieniu wydobywa się głos. Informuje on bohaterów, że na wyspie znajdują się w różnych miejscach filary, a każdy z nich to inne wyzwanie zbliżające do zostania master builderem.

Dragon Quest Builders 2 wprowadza szereg nowości względem pierwowzoru. Jest to między innymi zdolność pływania, szybowania, bardzo szybkiego biegania, widok z perspektywy pierwszej osoby, multiplayer czy możliwość budowania zupełnie nowych rzeczy, jak chociażby stupiętrowa wieża.

Co więcej, udoskonalony został system walki (Square Enix współpracowało w tej dziedzinie z Koei Tecmo). W tym kontekście warto wspomnieć, że pomaga nam Malroth, który świetnie radzi sobie w walce, ale gorzej idzie mu z budowaniem i gromadzeniem materiałów.

Wideo - Dragon Quest Builders 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper