The Wonderful 101: Remastered

The Wonderful 101: Remastered

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 6.0
PS4 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
19.05.2020
Europa:
22.05.2020
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
19.05.2020
Europa:
22.05.2020

The Wonderful 101: Remastered - opis gry

The Wonderful 101: Remastered to gra akcji wyprodukowana i wydana przez Platinum Games (była to pierwsza gra wydana przez to studio). Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4.

Główne założenia nie uległy zmianie. Fabuła gry opowiada o inwazji obcych, której nie odeprze jeden superbohater, tylko zgraja herosów, i to ściśle ze sobą współpracujących. Ziemię atakują obcy, a inwazję odeprzeć może nie jeden bohater, ale zgraja herosów, i to ściśle współpracujących. Podczas przepraw przez kolejne plansze możemy rekrutować kolejnych towarzyszy broni, a im więcej mamy podopiecznych pod komendą, tym większa siła rażenia. Zaczynamy od standardowych ataków - tych krótkodystansowych jak tłuczenie piąchami i o większym zasięgu, jak rzucanie np. samochodami. Takie grupowe lanie ufoków nabija specjalne bateryjki. Każda z nich to atak specjalny, wykonywany przez całą drużynę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Herosi mogą zbić się w wielką piąchę, wskakiwać jeden na drugiego, by utworzyć długaśny ludzki miecz lub uformować kształt przypominający pistolet. Podczas rozgrywki możemy korzystać z ekranu dotykowego (dotyczy to jednak tylko Switcha) - wspomniane ataki wymagają narysowania kolejno kółka, linii prostej i litery L. Do wykonania tych samych czynności możemy też jednak skorzystać z gałek kontrolerów.

Zdolność morfowania nie ogranicza się do umiejętności ofensywnych. W pakiecie znalazł się też choćby odbijający obce ataki blok (ekipa zmienia się w... galaretkę). Miecz czasem posłuży za tyczkę, z której wybijemy się i przeskoczymy blokujący drogę budynek. Ludki potrafią też utworzyć drabinę, po której wespnie się część grupy, a wielką łapą przekręcać dźwignie i usuwać przeszkody. Czasem też pomęczymy szare komórki, ale solą gry będzie akcja.

Edycja Remastered oferuje nieco nowego. Twórcy wprowadzili zmiany mające uczynić rozgrywkę bardziej przystępną, a także dodali zupełnie nową zawartość (jako DLC) niedostępną w pierwowzorze wydanym na Wii U, jak tryb Time Attack czy scrollowana minigra z Luką w roli głównej.

Wydanie The Wonderful 101: Remastered zostało sfinansowane na serwisie Kickstarter.

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper