Dynasty Warriors 2

Dynasty Warriors 2

6,6
26 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Slasher
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
03.08.2000
Europa:
24.11.2000
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Slasher
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
03.08.2000
Europa:
24.11.2000

Dynasty Warriors 2 - opis gry

Dynasty Warriors 2 to gra akcji w klimatach historycznych wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei na PlayStation 2 (był to jeden z pierwszych tytułów wydanych z myślą o drugiej stacjonarnej konsoli Sony). Tytuł inspirował się “Opowieścią o trzech królestwach” autorstwa Luo Guanzhonga.

Dynasty Warriors 2 rozgrywa się w III wieku naszej ery, podczas epoki trzech walczących królestw. Na starcie do wyboru mamy ośmiu generałów (istniejących w rzeczywistości), a do nich, wraz z postępami, dochodzi kolejnych dwudziestu. Wszystkich jest więc tu łącznie 28. Ich zadaniem jest zjednoczenie podzielonych Chin.

 

Druga część cyklu Koei/Omega Force znacząco odstawała od pierwowzoru, który był bijatyką 1 na 1. Tutaj mamy do czynienia ze slasherem (choć termin ten pojawił się dopiero później, po premierze Devil May Cry), w którym jedna postać zmaga się z przeważającymi siłami wroga - w Japonii gry tego rodzaju określa się mianem “ikkitousenów” ("jeden przeciwko 1000"), a seria Dynasty Warriors była protoplastą gatunku. System walki nie należy do wymyślnych i skomplikowanych. Kwadrat odpowiada za normalne uderzenia, trójkąt za te silniejsze (wymagają chwili czasu by je wyprowadzić) i z tego możemy tworzyć combosy dziesiątkujące armie nieprzyjaciela. Krzyżykiem skaczemy, kółkiem odpalamy potężny atak, L1 to blok, a R1 w połączeniu z innym przyciskiem pozwala na różne sposoby razić nieprzyjaciół przy użyciu łuku.

 

Gra posiada dwa podstawowe tryby zabawy - Musou Mode i Free Mode. Ten pierwszy to tryb fabularny, w którym wybrany przez nas generał uczestniczy w kampanii mającej na celu zjednoczenie Chin. Poszczególne poziomy to historyczne bitwy, choć twórcy nie uwzględnili wszystkich najważniejszych. Free Mode pozwala z kolei wcielić się w dowolną postać i rozegrać potyczki bez fabularnego gorsetu (co pozwala stanąć nawet po stronie przeciwnika).

Wideo - Dynasty Warriors 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper