Dynasty Warriors 3

Dynasty Warriors 3

6,6
27 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.7
XBOX 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.09.2001
Europa:
22.03.2002
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.09.2001
Europa:
22.03.2002

Dynasty Warriors 3 - opis gry

Dynasty Warriors 3 to slasher z PlayStation 2 i Xboxa (ta druga wersja ukazała się rok później i posiadała kilka dodatków), którego akcję umiejscowiono w klimatach starożytnych Chin. Za jego produkcję odpowiadało studio Omega Force, rolę wydawcy pełniło Koei. “Trójka” wprowadziła do serii sporo zmian, między innymi. multiplayer.

Akcja DW3 -- identycznie jak poprzednik -- dzieję się podczas Epoki Trzech Królestw, którą rozpoczyna upadek dynastii Han w III wieku n.e. Naszym zadaniem, po wybraniu jednego z historycznych dowódców, jest połączyć podzielone Chiny pod swoim panowaniem.

 

Po wybraniu najbardziej odpowiadającej nam postaci zaczynamy właściwą rozgrywkę. Będziemy odpierać ofensywę licznych sił wroga, bronić podkomendnych oraz wypełniać inne wytyczne, jeśli takowe się pojawią. Podczas bitew istotną rolę odgrywa morale naszych oddziałów - jeśli jest wysokie, żołnierze atakują z większą werwą. Sami generałowie posiadają nadludzkie moce, co pozwala im wytrzebić jednym atakiem wielu przeciwników jednocześnie.

 

Na samym początku otrzymujemy do wyboru dziewięć postaci, a z czasem to grono jeszcze się powiększa. Każdy dowódca ma swoją unikalną broń, którą można kilkukrotnie upgrade’ować Głównym trybem zabawy jest Musou Mode, w którym śledzimy poczynania podopiecznego, przy czym wspomnieć warto, iż narracja rozwija się w sposób liniowy i nie mamy na nią wpływu.

 

W DW3 pojawią się przedmioty oraz pewne zalążki systemu rozwoju - jedno łączy się z drugim. Przedmioty dzielą się na trzy rodzaje - te normalne, tzw. czerwone (dają pewien efekt, np. rozpoczęcie levela na koniu) oraz bronie. Niektóre z nich mogą dodatkowo wpływać na parametry generałów, z czego korzystać nie trzeba, ale mniej wyrobieni gracze mogą sobie w ten sposób ułatwić rozgrywkę gdy zaczyna się robić trudniej.

 

Z myślą o osobach, którym znudzi się singiel, twórcy przygotowali jeszcze multiplayer. Do wyboru mamy w nim dwa warianty - rywalizację i kooperację. Starcia odbywają się na niezmodyfikowanych planszach, a wojacy posiadają wyjściowe statystyki.

Wideo - Dynasty Warriors 3

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych