Kessen

Kessen

7,2
20 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
04.03.2000
Europa:
15.12.2000
Polska:
15.12.2000
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
04.03.2000
Europa:
15.12.2000
Polska:
15.12.2000

Kessen - opis gry

Kessen to japońska gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez Koei na start PlayStation 2. Był to w swoim czasie jeden z najlepiej prezentujących się tytułów na drugiej konsoli Sony. Akcja rozgrywała się w Japonii epoki sengoku (XV/XVI wiek), tzw. “ery walczących prowincji”.

Gracz wciela się tu w Tokugawe Ieyasu, któremu przyjdzie zjednoczyć kraj pod swoimi rządami. Fabuła skupia się na jego kampanii, aż do rozstrzygającej bitwy pod Sekigaharą w 1600 roku. Produkcja Koei rzetelnie opisuje tamte wydarzenia, jednak dodaje też od siebie scenariusze typu “co by było gdyby”.

 

Rozgrywkę w Kessen śledzimy z kamery zawieszonej nad polem bitwy. Na nim rozmieszczone są nasze jednostki pomiędzy którymi możemy się przełączać, zarządzać nimi, wydawać rozkazy itd. Względem chociażby innych produkcji strategicznych Koei, które były hardkorowymi przedstawicielami gatunku, stąd wyrugowano elementy pozwalające zajmować się logistyką i snuciem intryg politycznych.

 

Oddziały, które są pod naszą komendą, mogą oczywiście atakować, mogą się bronić lub odpalać potężne widowiskowe ataki specjalne. Ich rodzaj zależy od typu jednostki. Z czasem podopieczni nabywają doświadczenie, które pozwala zwiększyć efektywność danej ‘techniki’ lub wyuczyć się zupełnie nowych. Co należy podkreślić, dostępu do tych wszystkich dogodności nie mamy w każdym momencie. Armia musi przedtem posiadać odpowiednio wysokie morale wzrastające (lub obniżające się) w zależności od wydarzeń rozgrywających się na polu bitwy.

 

Kessen w momencie premiery wyróżniał zwłaszcza wizualny rozmach rzadko spotykany w RTS-ach. Wydarzeń na polu bitwy nie śledziliśmy tylko spoglądając na miniaturki jednostek poruszających się po mapie. Losy naszych podkomendnych ukazywały też widowiskowe cut-scenki przedstawiające starcia z udziałem dużej ilości postaci.

Wideo - Kessen

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych