Demon Chaos

Demon Chaos

6,7
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Genki
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Premiery
Świat:
24.11.2005
Europa:
27.04.2007
Producent:
Genki
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Premiery
Świat:
24.11.2005
Europa:
27.04.2007

Demon Chaos - opis gry

Demon Chaos to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Genki i wydana przez Konami na PlayStation 2. Jej akcja toczyła się w XVI-wiecznej Japonii. Pod względem rozgrywki tytuł przypominał popularną serię Dynasty Warriors.

Akcja dzieje się w epoce Sengoku, w czasach gdy Japonia dzieliła się na wiele walczących przeciwko sobie królestw. Kraj wyniszcza wojna, ale jakby tego było mało sprawę postanawia jeszcze skomplikować armia demonów. Pewna kapłanka, której celem jest pozbycie się nieproszonych gości, przyzywa Inugamiego, boga wojny. Musi on całkowicie oczyścić japońską ziemię z wszelkiego rodzaju plugastwa.

 

W Demon Chaos wydarzenia śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Inugami ma do dyspozycji wiele umiejętności, które pozwalają mu kłaść pokotem rzesze nieprzyjaciół - rzesze, bo wzorem serii Dynasty Warriors jest ich tutaj naprawdę sporo. Nasz podopieczny podróżuje po całej Japonii, bowiem demony pojawiają się wszędzie tam gdzie mają miejsce konflikty. Co warto podkreślić, Inugami, choć potężny, nie walczy sam. Na polach bitwy towarzyszą mu żołnierze, którym można wydawać proste komendy. Pojawiają się nawet postacie historyczne - Oda Nobunaga i Uesugi Kenshin. System walki nie jest skomplikowany. “Kwadratem” używamy zwykłych ataków, “trójkątem” szarżujemy, a “kółkiem” odpalamy specjalne umiejętności (ich rodzaj zależy od rodzaju wyekwipowanej broni) wymagające uprzednio nabicia wskaźnika spirit gauge. A w razie gdy sytuacja robi się gorąca "bóg wojny" może skorzystać z pomocy Aoi Yasaki, wspomnianej kapłanki, będącej w stanie zregenerować jego zdrowie.

 

Struktura gry oparta jest na misjach, które przeważnie polegają na wybiciu przeciwników, pomaganiu towarzyszom na polu bitwy lub rozbijaniu kryształów, z których biorą się demony. Przeważnie są one dość krótkie trwając nawet po kilka minut. Za zaliczenie misji otrzymujemy nową broń zwiększającą potencjał bojowy Inugamiego i ułatwiającą tym samym dalsze zmagania.

Wideo - Demon Chaos

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych