Dune II: Battle for Arrakis

Dune II: Battle for Arrakis

8,8
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
SMD 8.8
AMIGA 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Westwood Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Producent:
Westwood Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992

Dune II: Battle for Arrakis - opis gry

Dune II: Battle for Arrakis to gra strategiczna wyprodukowana przez Westwood Studios i wydana przez Virgin Interactive m.in. PC, Amige i Sege Mega Drive. Tytuł, tak jak poprzednia odsłona stworzona przez Cryo Interactive, bazuje na popularnej powieści science fiction autorstwa Franka Herberta.

Sceną gry jest oczywiście pustynna planeta Arrakis, tytułowa Diuna, jedyne we wszechświecie źródło cennej substancji zwanej melanżem albo przyprawą. Padyszach Frederick IV celem zwiększenia wydobycia zaprasza na Arrakis trzy potężne rody, których rywalizacja przestaje mieć z czasem podłoże wyłącznie ekonomiczne. Zaczynają się konflikty zbrojne, wzajemne szpiegowanie itd. W tym właśnie momencie do akcji wkracza gracz.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Dune II w powszechnym odbiorze uchodzi za pierwszą współczesną strategię czasu rzeczywistego. Produkcja Westwood Studios wprowadziła wiele rozwiązań i konwencji, które po latach zapożyczały inne tytuły reprezentujące ten sam gatunek. Dla przykładu - gromadzenie surowców niezbędne do stawiania nowych obiektów czy mapa świata, z poziomu której wybieramy następną misję.

 

Dune II, podobnie jak pierwsza gra, bazuje wprawdzie na popularnej powieści Franka Herberta, ale tym razem inspiracje są o wiele luźniejsze. Do wyboru mamy trzy wspomniane rody. Rozgrywka nie jest liniowa (możemy zadecydować, jaką misję wykonać w następnej kolejności), ale fabularnie kampania rozwija się jednym torem.

 

Jedynym surowcem w grze jest przyprawa. Po wydobyciu możną ją przerobić na kasę, co pozwala nam stawiać nowe budynki i produkować kolejne jednostki. W Dune II występują dwa rodzaje podłoża: skała i piach. Na tym pierwszym można wznosić budowle, natomiast z piachu da się wydobywać przyprawę, choć, to ważne, prace mogą przyciągnąć wielkie czerwie będące w stanie pożreć nasze oddziały. Z czasem otrzymujemy dostęp do coraz bardziej zaawansowanych technologii i generalnie większych możliwości. Co warto podkreślić, każdy ród ma jedną unikalną dla siebie jednostkę.

Wideo - Dune II: Battle for Arrakis

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper