Populous II: Trials of the Olympian Gods

Populous II: Trials of the Olympian Gods

8,1
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
SNES 9.0
SMD 8.3
AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991

Populous II: Trials of the Olympian Gods - opis gry

Populous II: Trials of the Olympian Gods to gra strategiczna wyprodukowana przez studio Bullfrog Productions i wydana przez Electronic Arts na kilka platform, m.in. komputery PC i Amiga oraz konsole SNES i Sega Mega Drive. Tak jak poprzednia część, Populous II pozwalał graczowi wcielić się w rolę boga kierującego poczynaniami swoich wyznawców.

Populous II rozwija formułę poprzednika, lecz tym razem graczom towarzyszy nowa estetyka nawiązująca do mitologii greckiej. Jedna ze zmian dotyczy znacznie większej ilości tzw. boskich interwencji, zdolności mogących wpływać na świat doczesny. W oryginale było ich osiem, tutaj w zależności od wersji 29 albo 30. Podzielono je nawet na kategorie, które w różnym stopniu pożerają manne.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W drugiej części Populous ważnym elementem naszej działalności jest wciąż zdobywanie nowych wyznawców. Im jest ich więcej, tym potężniejsze są nasze boskie siły, co przekłada się na większą ilość manny. Spośród wielbiącego nas ludu możemy wybrać “bohatera”, który wzorowany będzie na jakiejś mitycznej postaci - taki ktoś walczy później z innowiercami.

 

Zadanie polega na wytrzebieniu plemienia, które wyznaje inne bóstwo. Decydującą rolę odgrywają w takich zmaganiach i nasi wyznawcy, i nasze ‘boskie’ umiejętności. W razie zwycięstwa nagradzani jesteśmy doświadczeniem, którego ilość zależy od tego, jak dobrze nam poszło (oraz jeszcze od paru innych czynników). Dzięki niemu możemy usprawniać własne statystyki.

 

Wszystkich map jest w Populous II tysiąc, ale jeśli w trakcie danego zadania wykażemy się umiejętnościami kilka z nich będziemy mogli przeskoczyć za jednym zamachem. Warto pamiętać, że prowadząc podboje należy się śpieszyć - w przeciwnym wypadku pojawią się nietykalne potwory rodem z greckich mitów, które zaczną robić zadymę.

Wideo - Populous II: Trials of the Olympian Gods

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper