Frontier: Elite II

Frontier: Elite II

8,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
AMIGA 8.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
GameTek
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
GameTek
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Frontier: Elite II - opis gry

Frontier: Elite II to gra strategiczna traktująca o międzygwiezdnym handlu wyprodukowana przez GameTek na komputery PC i Amiga. Tytuł był kontynuacją wydanego w latach 80. Elite, jednego z protoplastów gatunku.

Akcja rozpoczyna się w 3200 roku. We Frontier: Elite II wcielamy się w prawnuka Commandera Jamesona, głównego bohatera, pierwowzoru, który w spadku zostawił nam 100 kredytów i kosmiczny statek transportowy. Naszym zadaniem jest pomnożenie tego majątku.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W produkcji GameTek nacisk na fabułę jest minimalny, choć zaznaczyć trzeba, iż nasz podopieczny działa jako trybik w zimnej wojnie pomiędzy Federacją i Imperium. Możemy wybrać stronę, z którą się sprzymierzyć, co owocuje potem zleceniami, albo lawirować i wysługiwać się i jednym, i drugim. W tym drugim przypadku trudniej jest jednak awansować.

 

Handel jest naszym głównym źródłem dochodu. Najpierw kupujemy jakiś towar, a następnie staramy się go opchnąć po jak najwyższej cenie. Opcje są różne: żywność, części do komputerów, broń itd. Znajomość cen kształtujących się w różnych galaktykach jest jak najbardziej wskazana. Oprócz legalnej działalności możemy się też zaangażować w przemyt (np. narkotyki, niewolnicy). Istnieje wówczas wprawdzie ryzyko, że zainteresuje się nami galaktyczna policja, ale potencjalne profity mogą być warte świeczki.

 

Nad statkiem kosmicznym mamy bezpośrednią kontrolę. Wszystkie czynności wykonujemy sami, choć te bardziej prozaiczne kwestie da się zostawić autopilotowi. Gra stara się w miarę realistycznie odwzorować fizykę i podróże kosmiczne, co oznacza, że wypad do innego systemu planetarnego może się ciągnąć godzinami. By temu zaradzić, twórcy oddali nam do dyspozycji opcję przyspieszania czasu.

 

W przestrzeni kosmicznej nie jesteśmy nietykalni. Mogą nas zaatakować chociażby piraci. Do walki używamy zamontowanych na statku broni, musimy też nim sprawnie manewrować, by uniknąć ataków napastnika. Poziom bezpieczeństwa jest różny w zależności od systemu, w którym przebywamy.

Wideo - Frontier: Elite II

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper