The Settlers

The Settlers

8,8
79 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
AMIGA 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blue Byte
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
120 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.06.1993
Europa:
30.06.1993
Polska:
1994
Producent:
Blue Byte
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
120 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.06.1993
Europa:
30.06.1993
Polska:
1994

The Settlers - opis gry

The Settlers to gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest rozbudowywanie średniowiecznej osady. Tytuł ukazał się początkowo na komputerach typu Amiga, a za jego produkcję odpowiadało niemieckie studio Blue Byte Software. Następnie gra ukazała się na PC, za którą odpowiada Massive Development.

W przypadku The Settlers mamy do czynienia ze strategią, która oprócz solidnego, wymagającego gameplayu oferuje także kolorowy styl graficzny oraz pewną dawkę humoru.

Przed rozpoczęciem zadania wybieramy punkt, w którym zostanie wzniesiona nasza osada. Gameplay skupia się na gromadzeniu surowców. Każdy budynek wymaga posiadania odpowiedniej ilości drewna (ew. jeszcze innego budulca), a ludzie potrzebują pożywienia żeby funkcjonować i pracować np. przy wydobyciu żelaza. Żywność dostarczają ‘fachowcy’ (rzeźnicy, rolnicy) albo do jej wyprodukowania należy postawić konkretny budynek (np. młyn niezbędny by pozyskać mąkę na chleb).

Z czasem osada się rozrasta. Rozpoczynamy z zamkiem, następnie stawiamy budynki niezbędne do dalszego rozwoju, przecieramy szlaki ułatwiające transport oraz ścieramy się z wrogo nastawionymi mieszkańcami pobliskich terenów. Pokojowa koegzystencja nie jest możliwa, toteż musimy mieć na względzie walkę o nowe terytoria.

W The Settlers czeka na nas trzydzieści misji, a z myślą o tych, którzy potrzebują czasu na ogarnięcie rozgrywki, przygotowano sześć tutoriali pozwalających się wdrożyć. Do wyboru jest też tryb oferujący większą swobodę, w którym nie ogranicza nas gorset narzuconych przez twórców wytycznych.

The Settlers posiada ponadto tryb multiplayer dla dwóch graczy - możliwa w takim przypadku jest rywalizacja i kooperacja.

Wideo - The Settlers

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper