Digimon Story: Cyber Sleuth

Digimon Story: Cyber Sleuth

8,3
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.1
PS Vita 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Media Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.03.2015
Europa:
05.02.2016
Producent:
Media Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.03.2015
Europa:
05.02.2016

Digimon Story: Cyber Sleuth - opis gry

Digimon Story: Cyber Sleuth to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Media Vision (twórców m.in. serii Wild ARMs) i wydana przez Bandai Namco na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Cyber Sleuth to piąta odsłona Digimon Story i pierwsza, która ukazała się na konsoli stacjonarnej.

Gra pozwala nam wybrać bohatera/bohaterkę - może to być albo Takumi Aiba, albo Ami Aiba. W obu przypadkach mamy do czynienia z hakerami-amatorami. Podczas jednego ze spotkań w wirtualnym świecie (bo w bliskiej przyszłości, kiedy rozgrywa się akcja Cyber Sleuth, można w miarę swobodnie podróżować po wirtualnej rzeczywistości) nasz podopieczny/podopieczna otrzymuje od tajemniczego jegomościa urządzenie zwane Digimon Capture pozwalające łapać tytułowe stworzenia. Wkrótce dochodzi też jednak do nieprzyjemnego incydentu. Po ataku tzw. Eaterów ciało Takumiego/Aiby pozostaje częściowo ‘zdigitalizowane’, co w efekcie daje to jemu/jej możliwość swobodnego podróżowania między światami. Wkrótce na tę unikalną zdolność zwraca uwagę Kuremi Detective Agency.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki gra sporo czerpie z klasycznych japońskich RPG-ów. System walki jest turowy, a komendy wybieramy z listy. W Cyber Sleuth znajdziemy około ćwierć tysiąca digimonów, które można trenować i rozwijać, co w konsekwencji jest w stanie doprowadzić do ich ewolucji. Każdy digimon ma kilka parametrów oraz przypisany jeden z elementów/żywiołów. W trakcie zmagań pożądanym wyjściem jest, aby szukać słabości rywala, dzięki czemu można zadawać większe obrażenia.

Poza walką gra umożliwia nam prowadzenie swego rodzaju śledztw. Patent działa w ten sposób, że nasza postać spamiętuje pewne kluczowe terminy i potem pyta o nie u NPC-ów. Jako haker otrzymujemy również przydatne umiejętności typu otwieranie zabezpieczonych drzwi czy możliwość odczytania zakodowanych dokumentów.

Oprócz głównego wątku produkcja Media Vision oferuje multiplayer dla dwóch osób oraz dodatki DLC z trudniejszymi wyzwaniami.

Wideo - Digimon Story: Cyber Sleuth

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper